Trwa ładowanie...
d21u9re
d21u9re

Orange Polska nie podwyższy dywidendy za '13 bez względu na wyniki aukcji LTE (opis)

12.02. Warszawa (PAP) - Orange Polska nie zamierza rozważyć podwyższenia dywidendy za 2013 rok, bez względu na poziom nakładów inwestycyjnych, które spółka poniesie na pozyskanie...
Share
d21u9re

12.02. Warszawa (PAP) - Orange Polska nie zamierza rozważyć podwyższenia dywidendy za 2013 rok, bez względu na poziom nakładów inwestycyjnych, które spółka poniesie na pozyskanie częstotliwości LTE. Jednocześnie spółka nie obniży dywidendy, jeżeli ceny w aukcji będą wysokie - powiedział Bruno Duthoit, prezes spółki podczas konferencji z analitykami.

"Nie będziemy podwyższać poziomu dywidendy za 2013 rok, niezależnie od nakładów inwestycyjnych na częstotliwości LTE, ale też nie obniżymy jej, jeżeli ceny w aukcji okażą się wysokie. Wrócimy do rozmów o poziomie dywidendy w ciągu następnych 12 miesięcy" - powiedział Duthoit.

Dyrektor finansowy, Jacques de Galzain poinformował, że przy ocenie poziomu dywindedy za 2014 rok spółka będzie analizowała poziom przepływów pieniężnych w ciągu roku i poziom konkurencji na rynku telekomunikacyjnym, jak również ceny w aukcji na częstotliwości LTE i rozwój sytuacji w zakresie kary nałożonej przez Komisję Europejską.

d21u9re

Zarząd Orange Polska podał w środę, że będzie rekomendował wypłatę 0,5 zł dywidendy na akcję za 2013 rok, tyle samo ile spółka przeznaczyła na ten cel z zysku za 2012 rok.

We wtorek wieczorem Urząd Komunikacji Elektronicznej zdecydował o odwołaniu aukcji na rezerwacje częstotliwości z zakresu 800 MHz oraz 2600 MHz. Powodem odwołania aukcji jest zapewnienie stabilności i pewności obrotu prawnego i wyeliminowanie jakichkolwiek wątpliwości formalno-prawnych mogących towarzyszyć postępowaniu aukcyjnemu.

Częstotliwości z zakresu 800 MHz oraz 2600 MHz przeznaczone są do uruchomienia usług szybkiego internetu LTE. Wstępne zainteresowanie udziałem w aukcji wyrażali wszyscy najwięksi operatorzy telekomunikacyjni w Polsce, w tym Orange Polska.

Orange Polska oczekuje, że aukcja zostanie wznowiona w ciągu trzech miesięcy. (PAP)

kuc/ ana/

d21u9re

Podziel się opinią

Share
d21u9re
d21u9re