Trwa ładowanie...
dxjx79g

Orzecznik ZUS poniżyła pacjenta? Zakład zapowiada kontrolę

Lekarka kazała mężczyźnie czytać na głos napis na drzwiach, bo inaczej nie wpuści go do gabinetu. Taka sytuacja miała wydarzyć się w jednej z przychodni w Bielsku-Białej. Centrala ZUS zapowiada wyjaśnienie, bo lekarka pełniła rolę orzecznika.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Lekarz orzecznik ZUS poniżył pacjenta? Centrala zapowiada kontrolę
Lekarz orzecznik ZUS poniżył pacjenta? Centrala zapowiada kontrolę (East News, Fot: Adam Staskiewicz/East News)
dxjx79g

Historię opisał portal bielsko.biala.pl, powołując się na relację w mediach społecznościowych. Sytuacja dotyczyła 63-letniego pacjenta z nowotworem płuc.

Mężczyzna zgłosił się do lekarza orzecznika w sprawie przyznania renty. - Jakiś czas po wyznaczonej godzinie lekarka będąca sama w gabinecie wciąż nie wołała męża - opisuje żona pacjenta.

Ponieważ pacjenci widzieli, że lekarka siedzi sama w gabinecie, mężczyzna postanowił zapukać i zapytać, czy może już wejść. Lekarka w odpowiedzi rzuciła tylko, czy pacjent "potrafi czytać". Na drzwiach była bowiem informacja, że to lekarz zaprasza do gabinetu.

dxjx79g

Obejrzyj: Był nauczycielem, dzięki jednej rozmowie został miliarderem

Po chwili lekarka wyszła z gabinetu i po powrocie zaczęła strofować chorego mężczyznę. Kazała mu na głos czytać napis na kartce przy pozostałych pacjentach. Zagroziła, że w innym wypadku pominie tego chorego i wezwie kolejnego.

dxjx79g

- Mąż powiedział, że nie przeczyta, ale po chwili zmienił zdanie - relacjonuje żona.

Jak dodała, to według niej brak szacunku i poniżanie osoby chorej.

Oficjalny profil ZUS zabrał głos w tej sprawie. - Przekażemy opis tej sytuacji przełożonemu lekarzy z prośbą o interwencję i wyjaśnienie. Dziękujemy za sygnał. Jeżeli taki był przebieg rozmowy, to nigdy nie powinno się to wydarzyć - poinformował Zakład.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dxjx79g

Podziel się opinią

Share

dxjx79g

dxjx79g