Trwa ładowanie...

Osiem firm chce budować kolejny odcinek ekspresowej "7"

Osiem firm i konsorcjów złożyło oferty w końcowym etapie przetargu na budowę 21-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S7, od Jędrzejowa do granicy województwa świętokrzyskiego z woj. małopolskim. Realizacja inwestycji ułatwi podróż z Warszawy do Krakowa.
Share
Osiem firm chce budować kolejny odcinek ekspresowej "7"
Źródło: AFP/ABDELHAK SENNA
duwjbep

- Najniższa z ofert opiewa na około 349 mln złotych, najwyższa - na ponad 540 mln złotych - poinformowała we wtorek PAP rzeczniczka kieleckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Małgorzata Pawelec-Buras.

Komisja przetargowa przystąpi do analizy ofert, aby wybrać najkorzystniejszą. Kryteria oceny to - oprócz kosztów budowy - czas, w jakim wykonawca może zrealizować inwestycję (zamawiający wymaga, by było to od 22 do 25 miesięcy, nie wliczając okresu zimowego) oraz okres gwarancji, jakiej może udzielić na niektóre roboty (wymagane jest od 5 do 10 lat). Podpisanie umowy z wyłonionym w przetargu wykonawcą planowane jest w połowie roku.

W ramach inwestycji powstanie nowy, dwujezdniowy odcinek drogi ekspresowej S7 o długości 21 kilometrów, z czterema węzłami - w Jędrzejowie, w Łączynie, Mierzawie i Wodzisławiu, oraz trzykilometrową obwodnicą ostatniej z wymienionych miejscowości.

duwjbep

Jak wylicza GDDKiA, plany nowej drogi ekspresowej przewidują wybudowanie ponad trzydziestu obiektów inżynierskich, takich jak mosty, wiadukty, przejścia dla pieszych, przejścia dla zwierząt leśnych oraz drogi zbiorcze.

Trwają postępowania przetargowe dotyczące budowy dwóch innych odcinków ekspresowej "siódemki" w regionie. Chodzi 21-km odcinek tej trasy z Chęcin do Jędrzejowa oraz o 7,6-km odcinek ze Skarżyska-Kamiennej do granicy woj. świętokrzyskiego i mazowieckiego.

Obecnie długość trasy S7 w regionie wynosi 50 km. Po realizacji wszystkich zaplanowanych inwestycji cały świętokrzyski odcinek "siódemki" będzie miał parametry drogi ekspresowej, co usprawni podróż m.in. z Warszawy do Krakowa.

duwjbep

Podziel się opinią

Share
duwjbep
duwjbep