Trwa ładowanie...

Ośrodek narciarski sprzedany za 10,7 mln zł

Ośrodek narciarski Pilsko w Korbielowie w Beskidach został sprzedany prywatnej spółce CTE z Istebnej (Śląskie) - poinformował w środę wieczorem dotychczasowy właściciel: należąca do Skarbu Państwa Gliwicka Agencja Turystyczna. Cena wyniosła 10,7 mln zł.

Ośrodek narciarski sprzedany za 10,7 mln złŹródło: Jupiterimages
d28zpxq
d28zpxq

Ośrodek Narciarski "Pilsko" to jeden z trzech największych kompleksów narciarskich w Polsce. Położony jest w Beskidzie Żywieckim, w masywie Pilska (1557 m n.p.m.). Ośrodek posiada blisko 20 km tras narciarskich, 10 wyciągów orczykowych oraz jeden krzesełkowy, a także dom wczasowy "Jontek" z basenem.

Nowy właściciel ośrodka zamierza zainwestować w podupadający obiekt. Chce stworzyć nowoczesną stację narciarską połączoną z ośrodkiem wypoczynkowym, aquaparkiem i usługami spa&welness. W planach jest między innymi wybudowanie dwóch kolei krzesełkowych: z Polany Strugi na Halę Miziową oraz z Kamiennej ponad Halę Buczynka. Z parkingu w Kamiennej do stacji na Polanie Strugi zimą ma narciarzy wwozić 200-metrowy taśmociąg. W miejsce wyciągu orczykowego na Kopiec planowany jest całoroczny wyciąg krzesełkowy. Trasy mają zostać oświetlone, a wykorzystywana przy tym będzie energia słoneczna.

- Znam plany inwestycyjne nowego właściciela i ogromnie się cieszę, że obiekty Pilska przejęła firma z pomysłem i zapałem. Zabiegałem o to od kiedy zostałem wójtem, bo Pilsko powoli zaczynało bardziej straszyć turystów, niż ich przyciągać. Od roku byłem w kontakcie z przedstawicielami inwestora. Unowocześnienie ośrodka to szansa dla gminy; okazja do tworzenia się nowych miejsc pracy i zainteresowania nami turystów - powiedział wójt Jeleśni Marian Czarnota, który namawiał inwestora na kupno ośrodka.

CTE posiada już obiekty wypoczynkowe, między innymi nad Bałtykiem i na Mazurach. Kilka lat temu uruchomiła w Istebnej w Beskidzie Śląskim kompleks narciarski Zagroń. Firma należy do Grupy Linter, która jest dostawcą wyrobów i usług dla większości polskich kopalń węgla kamiennego, licznych zakładów kruszyw, cementowni, elektrowni, portów, koksowni i zakładów chemicznych. Grupa eksportuje m.in. do Rosji, Uzbekistanu, Ukrainy, Austrii, Wielkiej Brytanii, Gwinei, Szwecji i Niemiec.

d28zpxq

Gliwicka Agencja Turystyczna próbowała sprzedać ośrodek od dłuższego czasu. Zorganizowała trzy publiczne licytacje, które zakończyły się fiaskiem. W dwóch pierwszych cena wywoławcza wynosiła 16,456 mln zł. W trzeciej została obniżona do 14,083 mln zł. Pod młotek trafiły działki, na których znajdują się trasy i wyciągi.

Późną wiosną ubiegłego roku Agencja sprzedała ośrodek narciarski Czyrna-Solisko w Szczyrku w Beskidzie Śląskim. Jedyną ofertę na przetarg złożyła spółka Szczyrkowski Ośrodek Narciarski, która zaoferowała cenę wywoławczą - 13,7 mln zł. Akcjonariuszami nabywcy jest ponad 50 właścicieli gruntów w Szczyrku, po których częściowo przebiegają trasy narciarskie Czyrnej-Soliska.

d28zpxq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d28zpxq