Trwa ładowanie...
dbbgk3g

Ostra zabawa polskiego kibica w Rosji. Kosztowała go prawie 20 tys. zł

Niecodzienną sytuację opisał na swoim Twitterze Jakub Białek, korespondent portalu Weszlo.com na mistrzostwa świata Rosji. Jeden z polskich kibiców nieco się zapomniał w swojej miłości do muzyki. Dostał słony rachunek.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ostra zabawa polskiego kibica w Rosji. Kosztowała go prawie 20 tys. zł
(East News, Fot: JEWEL SAMAD)
dbbgk3g

Trwający u naszego wschodniego sąsiada mundial przyciągnął kilkanaście tysięcy polskich fanów. Kulminacją był wczorajszy mecz "o wszystko" w Kazaniu, który przegraliśmy z Kolumbią 0:3.

Wakacyjny klimat i obecność tysięcy kibiców z całego świata spowodowała jednak, że niektórzy polscy kibice bardzo szybko przełknęli gorycz upokorzenia i porażki Lewandowskiego i spółki. I oddali się imprezowaniu.

A jak wiadomo, dobra zabawa nie może obejść się bez odpowiedniego podkładu muzycznego. Wiedział o tym także jeden z Polaków, którego historię opisał właśnie Jakub Białek.
Mundial 2018. Czarna karta kolumbijskiej historii. Odpadnięcie z MŚ przepłacił życiem

„Jeden z polskich kibiców wziął do Rosji dwa bezprzewodowe głośniki, cała noc puszczał z nich muzykę przez YT i świetnie się bawił (a ludzie z nim)” – napisał dziennikarz na Twitterze.

dbbgk3g

Rano jednak kibic musiał obudzić się z ciężkim kacem. Jak twierdzi Białek, Polak zapomniał zmienić kartę SIM na rosyjską. W efekcie polski operator wystawił mu rachunek na 19 tys. zł.

Opowieści o niespodziewanych opłatach nasiliły się po ubiegłorocznej konsolidacji usług roamingowych na terenie Unii Europejskiej. Okazuje się, że wielu Polaków szybko przyzwyczaiło się do niskich opłat w Europie. Tyle tylko, że zapominamy, że obowiązują one jedynie na terenie 28 krajów wspólnoty.

W pozostałych rejonach świata operatorzy nadał łupią nam portfele. Opłaty roamingowe dzielą zwykle na strefy. Weźmy np. cennik sieci Play. Wynika z niego, że minuta połączenia do Polski wynosi ze strefy 1: 5 zł, strefy 2: 7 zł, strefy 3: 15 zł. Sms-y odpowiednio 1 zł, 2 zł i 4 zł. Transmisja danych w strefach 1, 2 oraz 3: 1,81 zł, 2,72 zł oraz 4,54 zł za 100 kB.

dbbgk3g

Przykładowo wyjeżdżając do Maroka, Egiptu, Tajlandii, Izraela czy Chin zapłacimy stawkę wskazaną w strefie 2. Minuta rozmowy to 7 zł. Cena nie zachęca do ucinania sobie pogawędek przez telefon. Szok można przeżyć patrząc na stawki za zużycie danych - 2,72 zł/100 Kb. Oznacza to, że jeden 1 MB zapłacimy 27,20 zł, za 100 MB 2720 zł, czyli za 1 GB…27,2 tys. zł!

W Rosji za 100 KB transferu w Playu zapłacim niemal dwa złote (druga strefa roamingowa).

Nieco inaczej ma się sprawa z T-Mobile. Operator ten zakwalifikował Rosję do trzeciej strefy roamingowej. To oznacza, że za 100 KB zapłacimy ponad cztery złote (cena dla użytkowników telefonów na kartę).

Naprzeciw kibicom reprezentacji wyszły za to Orange i Plus. Ten pierwszy jeszcze w styczniu poinformował o promocji „Pakiet Mundial”. Umożliwia on dokupienie dodatkowego 0,5 GB na terenie Rosji za 30 zł. Transfer można wykorzystać w okresie od 15 czerwca do 15 lipca.
Podobną ofertę mundialową ma także Plus. W tym wypadku, korzystając z jego oferty, za 1 GB transferu zapłacimy 60 zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dbbgk3g

Podziel się opinią

Share
dbbgk3g
dbbgk3g