Trwa ładowanie...
policja

Oszuści chcieli wyłudzić od emerytki 40 tys. zł. Podali się za policjantów CBŚP

Policjanci z warszawskiego Targówka udaremnili przekazanie 40 tys. zł osobom, którzy podawali się za policjantów CBŚP. Oszuści w trakcie rozmowy telefonicznej namówili 70-letnią kobietę, by udała się do banku i wypłaciła im gotówkę.

Share
Oszuści chcieli wyłudzić od emerytki 40 tys. zł. Podali się za policjantów CBŚP
Źródło: WP.PL
dvpxcfs

O sprawie poinformował zaniepokojony mąż emerytki. Zadzwonił do policjanów i powiedział, że jego żona najprawdopodobniej padła ofiarą oszustów. Z rozmowy wynikało, że kobieta po telefonie od nieznanego mężczyzny poszła do banku, aby wypłacić gotówkę dla „policjantów CBŚP”.

Policjanci z wydziału wywiadowczo-patrolowego na Targówku pilnie udali się pod wskazany adres placówki bankowej. Zdążyli w ostatniej chwili. Emerytka właśnie wychodziła z banku z pieniędzmi. Funkcjonariusze wytłumaczyli kobiecie, że padła ofiarą oszustwa. Jeszcze nie udało się ustalić tożsamości przestępców.

Zobacz też: Polska Ibiza walczy o reputację. Wbrew lokalnemu biznesowi

Policja w oficjalnym komunikacie na stronie przypomina. „Pamiętajmy! Gdy zadzwoni do nas nieznajoma osoba, przede wszystkim należy zachować ostrożność. Nie informujmy nikogo telefonicznie o ilości pieniędzy, które mamy w domu lub oszczędnościach na koncie. Pamiętajmy o tym, że funkcjonariusze Policji NIGDY nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie i nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie, pod pretekstem prowadzonej akcji” – czytamy.

dvpxcfs

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dvpxcfs

Podziel się opinią

Share
dvpxcfs
dvpxcfs