Trwa ładowanie...
dau5tj1

Oszuści podszywają się pod Orange. "Kto się nabierze, straci wszystkie oszczędności"

Internetowi oszuści mają coraz to nowe metody, by czyścić konta swoich ofiar. - Na skrzynki Polaków trafiają maile podszywające się pod sieć Orange - alarmują eksperci. Nieuwaga może kosztować nas nawet utratę wszystkich oszczędności.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Oszuści podszywają się teraz pod sieć Orange
Oszuści podszywają się teraz pod sieć Orange (East News)
dau5tj1

- Ofiara dowiaduje się, że spóźniła się z zapłatą za fakturę i jej dostęp do internetu został ograniczony. Następnie ofiara proszona jest o zapłatę niewielkiej kwoty (ok. 1 PLN) przez “płatność elektroniczną” - opisuje sposób działania oszustów serwis Niebezpiecznik. Takie wiadomości mają trafiać zresztą nawet do tych, którzy nie są klientami sieci Orange.

Według serwisu przestępcy polują na ofiary, które mają konta w czterech bankach - Alior, ING, Millennium oraz Santander. Maile przekierowują na fałszywy panel DotPay. Wszyscy ci, którzy nie mają kont w tych bankach, są natomiast przekierowywani na stronę wyszukiwarki Google.

dau5tj1

- Ofiara, o ile ma konto w którymś z tych banków, będzie poproszona o login i hasło, a następnie zobaczy “odliczanie”, w trakcie którego przestępcy zalogują się na konto ofiary podanymi przez nią danymi i w zależności od sytuacji zerwą lokaty, przeleją środki z konta karty płatniczej na rachunek główny lub od razu przystąpią do operacji definiowania odbiorcy zaufanego - opisuje Niebezpiecznik.

Jak nie dać się oszukać w komisie. Nie zawsze da się zaoszczędzić. Zobacz wideo:

Skala procederu nie jest znana, ale według serwisu zgłoszeń o fałszywych mailach od Orange jest coraz więcej. Wirtualnej Polsce nie udało się do czasu publikacji skontaktować z rzecznikiem sieci Orange.

dau5tj1

O próbie wyłudzeń informują nas też czytelnicy przez platformę dziejesie.wp.pl. - Dostałem takiego maila. Nie mam co prawda wykupionych usług, ale na wszelki wypadek dzwoniłem do Orange. Okazało się, że to po prostu próba wyłudzenia - informuje nas pan Michał.

    zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl
(zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl, Fot: dziejesie.wp.pl)

Czytaj też: Ludzie wpłacali pieniądze, by im pomóc. Podopieczni fundacji Zielony Liść ofiarami oszustwa

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dau5tj1

Podziel się opinią

Share
dau5tj1
dau5tj1