Trwa ładowanie...

Oszuści w koszulkach ŚDM. Na ulicach Krakowa wyłudzali pieniądze

Naciągaczom dało się nabrać sporo osób. Komitet Organizacyjny Światowych Dni Młodzieży ostrzega przed oszustami!

Share
Oszuści w koszulkach ŚDM. Na ulicach Krakowa wyłudzali pieniądze
Źródło: Eastnews, fot: MAREK LASYK/REPORTER
d3idiq3

Oszuści ubrani w koszulki z logo Światowych Dni Młodzieży wyłudzali w Krakowie pieniądze od nieświadomych ludzi. Datki zbierali do puszek, a w zamian za nie oferowali naklejki.

Oszuści w koszulkach ŚDM z puszkami w ręce przekonywali przechodniów, że kwestują na szczytny cel - spotkania młodych z papieżem. Każdy kto wpłacił pieniądze, dostał od naciągaczy naklejkę w kształcie serca z wizerunkiem Ojca Świętego.

Krakowska policja zatrzymała jednego z fałszywych wolontariuszy, który zbierał pieniądze na ulicach miasta. Za oszustwo może odpowiadać firma, która na co dzień zajmuje się sprzedażą materiałów biurowych - dowiedziała się Wirtualna Polska.

d3idiq3

Komitet Organizacyjny Światowych Dni Młodzieży wydał oficjalną informację, iż nie prowadzi żadnych zbiórek pieniędzy na rzecz spotkania młodych z Ojcem Świętym, a wszystkie tego typu akcje to wyłudzenie. Jednocześnie ostrzega i prosi o rozwagę wszystkich uczestników ŚDM, by nie dali się naciągnąć.

Światowe Dni Młodzieży w Krakowie rozpoczną się we wtorek, 26 lipca i potrwają do niedzieli, 31 lipca. Swoją obecność na ŚDM potwierdziło ponad 356 tys. uczestników, jednak szacuje się, że może pojawić się ich nawet 1,5 mln. Jednym z ważniejszych wydarzeń podczas tegorocznego spotkania będzie przybycie do Polski Papieża Franciszka.

d3idiq3

Podziel się opinią

Share
d3idiq3
d3idiq3