Trwa ładowanie...
d31l99j

Oszustwa w sieci. To nie wiadomość od Allegro, ale próba kradzieży danych

Uwaga na fałszywa maile od Allegro. Oszuści wysyłają wiadomości łudząco przypominające komunikaty z Allegro. W internecie to smutna norma, więc uczulamy: kontrolujcie, w jaki linki klikacie, bo konsekwencje nieuwagi mogą być bardzo poważne.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
O oszustwach w internecie piszemy regularnie, a niestety wciąż zbyt wielu ludzi daje się złapać
O oszustwach w internecie piszemy regularnie, a niestety wciąż zbyt wielu ludzi daje się złapać
d31l99j

O tym, że oszuści podszywają się pod kolejne firmy – banki, telekomy, serwisy sprzedażowe – piszemy regularnie. Wciąż jednak niepokojąco wielu ludzi nie umie odróżnić fałszywych stron od oryginalnych. Po części wynika to z tego, że "fałszywki" często łudząco przypominają oryginalne strony. Ostrzeżeń nigdy więc za wiele.

- Otrzymujemy zgłoszenia o kolejnym ataku z wykorzystaniem wizerunku Allegro, który za cel obrał sobie telefony pracujące pod kontrolą platformy Android. Cyberprzestępcy zwabiają ofiary przez SMS na stronę allegroapki.net i zachęcają do pobrania złośliwej aplikacji pochodzącej z rodziny Cerberus. Po instalacji napastnicy mają pełen dostęp do urządzenia (kontakty, SMS, wykonywanie połączeń telefonicznych, zapisane dane kart płatniczych). Złośliwa domena znajduje się na naszej liście ostrzeżeń – czytamy na facebookowym profilu CERT.

Zaledwie dwa dni wcześniej CERT ostrzegał przed oszustami, którzy podszywali się Facebooka.

d31l99j

- Przestępcy wykorzystują fałszywe maile Facebooka jako przynętę do pobrania złośliwego oprogramowania na systemy Android - Anubis. Po instalacji cybeprzestępcy mają pełen dostęp do urządzenia (kontakty, SMS, wykonywanie połączeń telefonicznych, zapisane dane kart płatniczych) – ostrzegali eksperci od spraw bezpieczeństwa.

Obejrzyj: Oszuści żerują na koronawirusie. "Najważniejsza jest prewencja"

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d31l99j

Podziel się opinią

Share
d31l99j
d31l99j