Trwa ładowanie...
d27ilf2
ms

Otwarte spotkanie mediatorów w Ministerstwie Sprawiedliwości (komunikat)

...

Share
d27ilf2

21.03. Warszawa - Ministerstwo Sprawiedliwości informuje:

Około stu mediatorów z całego kraju wzięło dzisiaj (21.03.2014 r.) udział w spotkaniu zorganizowanym w Ministerstwie Sprawiedliwości. Uczestnicy debatowali na temat kształtu i roli Społecznej Rady ds. Alternatywnych Metod Rozwiązywania Konfliktów i Sporów przy Ministrze Sprawiedliwości nowej kadencji, wymiany dobrych praktyk oraz integracji środowiska mediatorów.

Przedstawiciele Społecznej Rady ds. Alternatywnych Metod Rozwiązywania Konfliktów i Sporów obecnej kadencji przedstawili sprawozdanie z dotychczasowej działalności Rady. - Rada musi wyprzedzać oraz kreować rzeczywistość mediacyjną w Polsce - podsumował sprawozdanie przewodniczący Rady Jerzy Książek. - Do tej pory współpraca między Ministerstwem Sprawiedliwości i Radą układała się pomyślnie i za to dziękujemy - powiedziała dr Marzena Kruk - naczelnik Wydziału ds. Pokrzywdzonych Przestępstwem i ds. Promocji Mediacji Ministerstwa Sprawiedliwości.

d27ilf2

W trakcie długiej i ożywionej dyskusji uczestnicy spotkania zwrócili uwagę na potrzebę integracji środowiska mediatorów. Ewa Wiśniewska-Sobel ze Stowarzyszenia Mediatorów Polskich opowiedziała o istniejącej inicjatywie "Okrągły Stół Mediatorów" i zaprosiła na najbliższe spotkanie.

Wszyscy uczestnicy spotkania zgodzili się, że jednym z podstawowych zadań Rady w nowej kadencji powinno być stworzenie przejrzystych standardów pracy, a także szkoleń mediatorów. Ponadto pojawiło się wiele głosów, iż Rada powinna być w przyszłej kadencji platformą komunikacji między środowiskiem mediatorów a resortem sprawiedliwości.

Zdaniem uczestników spotkania w składzie Rady powinni znaleźć się przedstawiciele środowisk, które w praktyce zajmują się mediacją (mediatorzy, sędziowie, prokuratorzy i policjanci), a także reprezentanci środowisk naukowych, przedstawiciele Ministerstwa Sprawiedliwości oraz zawodowi pełnomocnicy.

Wszystkie osoby zainteresowane mediacją oraz mediatorów pragnących przyłączyć się do działań podejmowanych przez Ministerstwo Sprawiedliwości zapraszamy do kontaktu - mediacja@ms.gov.pl

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d27ilf2

Podziel się opinią

Share
d27ilf2
d27ilf2