Trwa ładowanie...
d3pafwj

PA w Warszawie ws. śledztwa dot. działalności zorganizowanej grupy przestępczej (komunikat)

...

Share
d3pafwj

09.12. Warszawa - Prokuratura Apelacyjna w Warszawie informuje:

W ubiegłym tygodniu w nadzorowanym śledztwie o sygn. Ap V Ds 100/13 Wydziału V do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji, dotyczącym działalności zorganizowanej grupy przestępczej o charakterze zbrojnym tzw. "szkatułowych" funkcjonariusze CBŚ w Warszawie zatrzymali kolejnych 6 osób, którym przedstawiono zarzuty udziału w obrocie narkotykami, dokonywania wymuszeń rozbójniczych, oraz nielegalnego posiadania broni palnej.

W toku prowadzonych czynności na terenie województw mazowieckiego, wielkopolskiego i dolnośląskiego ujawniono blisko 30 egzemplarzy broni palnej długiej i krótkiej, granaty oraz amunicję. Zabezpieczono również blisko 20 kilogramów narkotyków oraz kilkadziesiąt tysięcy złotych.

W dniach 6-7 grudnia 2013 r. procedował Sąd Rejonowy dla Warszawy Woli, uwzględnił w całości wnioski Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie i zastosował wobec 6-ciu podejrzanych środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania.

d3pafwj

Prowadzone czynności są kontynuacją śledztwa wszczętego we wrześniu 2013 r., w ramach którego zarzuty udziału w grupie przestępczej, handlu narkotykami oraz dokonywania wymuszeń rozbójniczych przedstawiono uprzednio 4 osobom, a w tym m.in. Rafałowi B. ps. Bukaciak. Śledztwo w toku.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ ksi/

d3pafwj

Podziel się opinią

Share
d3pafwj
d3pafwj