Trwa ładowanie...
dpirlot

PAIiIZ pozyskała 9 inwestorów z USA, stworzą ok. 1,5 tys. miejsc pracy

Warszawa, 04.11.2015 (ISBnews) - Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ) pozyskała podczas misji inwestycyjnej 9 amerykańskich projektów, dzięki którym w Polsce może powstać 1500 miejsc pracy, podała Agencja. Wśród nich jest Solarwinds, która zatrudni 300 osób w Krakowie.

Share
dpirlot

"Delegacja na czele z dyrektor Departamentu Inwestycji Zagranicznych Iwoną Chojnowską-Haponik prowadziła w USA działania o charakterze marketingu inwestycyjnego, które mają promować Polskę, jako atrakcyjne miejsce do lokowania kapitału i prowadzenia działalności gospodarczej. W efekcie tych spotkań portfolio PAIiIZ wzmocniło się o aż 9 nowych projektów. Jest wśród nich pięciu inwestorów, którzy debiutują na polskim rynku. Jak szacuje szefowa DIZ, pozyskane projekty amerykańskie mogą przełożyć się niebawem na stworzenie 1500 miejsc pracy w Polsce" - czytamy w komunikacie.

Eksperci Agencji prowadzili negocjacje z decydentami, przedstawicielami otoczenia biznesu oraz potencjalnymi inwestorami z sektora finansowego, a także spółkami technologicznymi i firmami zainteresowanymi rozbudową centrów B+R w Polsce. Rozmowy toczyły się w Fort Lauderdale, Filadelfia, Nowy Jork, Boston, Chicago, Minneapolis, Mountain View, Seattle, a także South Jordan, podano również.

"Jednym z inwestorów z USA, który właśnie przyjął ofertę wsparcia jest Solarwinds. Ten amerykański dostawca oprogramowania utworzy w Krakowie swoje strategiczne biuro badawczo-rozwojowe, gdzie zatrudnienie docelowo znajdzie 300 osób" - czytamy dalej.

Jak przypomina PAIiIZ, USA jest krajem, z którego pochodzi najwięcej inwestycji obsługiwanych przez Agencję. Obecnie wspiera ona ponad 30 amerykańskich projektów.

(ISBnews)

dpirlot

Podziel się opinią

Share
dpirlot
dpirlot