Trwa ładowanie...
d8gj3ck
06-02-2017 08:27

PAIiIZ zmieniła nazwę na Polska Agencja Inwestycji i Handlu

Warszawa, 06.02.2017 (ISBnews) - Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ) w dniem 3 lutego br. zmieniła nazwę na Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH), podała instytucja. Zmiana podyktowana jest rozszerzeniem zakresu działalności agencji - zadaniem PAIH, obok obsługi inwestorów w Polsce, będzie wspieranie ekspansji polskich przedsiębiorstw za granicą.

Share
d8gj3ck

"Polska Agencja Inwestycji i Handlu będzie pierwszą w historii Polski instytucją, która będzie mogła zaoferować tak kompleksowe wsparcie zagranicznej ekspansji naszych firm. [?] Agencja będzie miała zdecydowanie bogatszą ofertę skierowaną nie tylko do inwestorów zagranicznych, ale także do polskich przedsiębiorców" - powiedział prezes PAIH Tomasz Pisula, cytowany w komunikacie.

Członek zarządu PAIH Wojciech Fedko podkreślił, że Agencja "od podstaw" buduje filar wsparcia eksportu łącznie z Zagranicznymi Biurami Handlowymi Agencji.

"Biura otwieramy tam, gdzie polskie firmy już działają, albo na rynkach potencjalnie dla nich atrakcyjnych. W tej chwili trwa rekrutacja do ZBH, do udziału w której serdecznie zapraszamy" - dodał Fedko, także cytowany w komunikacie.

Jednocześnie członek zarządu PAIH Krzysztof Senger wskazał, że Agencja nie przestanie obsługiwać projektów inwestycyjnych w Polsce, w czym ma wieloletnie doświadczenie.

Według Pisuli, Agencja zmienia nie tylko nazwę i zakres obowiązków. "Zmieniamy charakter i sposób funkcjonowania. W nowym modelu Agencja będzie zorientowana na cele, dzięki czemu będzie bardziej efektywna i probiznesowa" - podsumował prezes.

Polska Agencja Inwestycji i Handlu będzie działać w ramach Grupy Polskiego Funduszu Rozwoju, który jest spójnym systemem wsparcia przedsiębiorców.

(ISBnews)

d8gj3ck
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d8gj3ck
d8gj3ck