Trwa ładowanie...
d2zcqsh

Paliwo drożeje. Kolejny rok również nie napawa optymizmem

Ceny paliw drożeją, a rząd chce wprowadzić nowe opłaty od 2019 r. Ma zostać wprowadzona opłata emisyjna, z której wpływy mają zostać przeznaczone na dopłaty do zakupu elektrycznych aut. Także ceny OC się zwiększą.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Oprócz paliw pójść do góry mają również ceny polis
Oprócz paliw pójść do góry mają również ceny polis (PAP, Fot: PAP)
d2zcqsh

Ceny paliw na stacjach są coraz wyższe. Za litr Pb95 średnio trzeba zapłacić 5,04 zł. Doganiamy już Austrię (5,29 zł za litr) i Luksemburg (5,40 zł). A wszystko spowodowane jest coraz droższą ropą. Za baryłkę zapłacimy 80 dolarów, czyli najwięcej od 4 lat, a cena dojdzie nawet do 90 dolarów.

Jak pisze "fakt", sytuacja może się nie zmienić nawet w przyszłym roku. Rząd wprowadzi opłatę emisyjną, co w praktyce przełoży się na kolejne 10 gr do każdego litra. Ale PKN Orlen i LOTOS zapewniają, że sami poniosą koszty tej opłaty. Jak będzie, zobaczymy. Posłowie chcą przeznaczyć opłatę na elektryczne auta.

Nowa ustawa zakłada też walkę ze smogiem. Pozwoliłaby samorządom na wprowadzanie ewentualnej opłaty za wjazd do centrum miast. 2,50 zł za godzinę lub 25 zł za dzień.

d2zcqsh

Oglądaj też: Ceny na stacjach cię przerażają? Jest dobra wiadomość – cena ropy przestanie rosnąć

Oprócz paliw pójść do góry mają również ceny polis. OC ma zdrożeć nawet o 10 proc. Ostatnie uchwały Sądu Najwyższego ułatwią wypłaty zadośćuczynień rodzinom osób, które po wypadku komunikacyjnym są w stanie wegetatywnym. A to spowoduje wzrost cen za obowiązkowe OC w ciągu roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2zcqsh

Podziel się opinią

Share
d2zcqsh
d2zcqsh