Trwa ładowanie...
d1ltpb7

Palomar chce rozpocząć przemysłowe wydobycie gazu w Wielkopolsce w I poł. 2016r.

Warszawa, 06.03.2015 (ISBnews) - Palomar Natural Resources chce rozpocząć przemysłowe wydobycie gazu w Polsce, bazując na odkryciu złóż w Wielkopolsce, poinformował prezes John Buggenhagen. Pełna produkcja ?i sprzedaż mają ruszyć w I poł. przyszłego roku.

Share
d1ltpb7

"Potwierdza to, że nasza strategia oparta na zastosowaniu najnowszych metod badań sejsmicznych oraz innowacyjnych technologii wiercenia umożliwia dostęp do złóż konwencjonalnych dotychczas uznawanych za nieekonomiczne. Jestem przekonany, że sukces Palomaru otworzy nową erę w poszukiwaniu i eksploatacji konwencjonalnych złóż gazu ziemnego i ropy w Polsce" - powiedział Buggenhagen w rozmowie z "Rzeczpospolitą".

Spółka podaje, że z sukcesem zakończyła testy przypływu gazu ziemnego na odwiercie w miejscowości Szymanowo, na południu woj. wielkopolskiego. Maksymalny uzyskany przepływ surowca wynosił 160 tys. m3 dziennie. Średni był o 15% niższy. W ocenie firmy, uzyskane wyniki potwierdzają możliwość komercyjnej produkcji gazu z odwiertu i dają duże perspektywy dla kolejnych inwestycji na polskim rynku.

"Palomar Natural Resources planuje też poszukiwania na innych koncesjach. Za perspektywiczne uważa zwłaszcza złoża Siekierki znajdujące się w okolicach Poznania" - czytamy dalej.

Amerykańska, prywatna spółka poszukiwawczo-wydobywcza jest operatorem siedmiu koncesji poszukiwawczych w Polsce. Ma w nich 65-proc. udziały. Pozostałe należą do San Leon Energy.

(ISBnews)

d1ltpb7

Podziel się opinią

Share
d1ltpb7
d1ltpb7