Trwa ładowanie...
d3etsx1
09-03-2017 13:55

Panattoni może dostarczyć na polski rynek ponad 1 mln m2 powierzchni w 2017 r.

Warszawa, 09.03.2017 (ISBnews) - Panattoni Europe szacuje, że może dostarczyć na polski rynek nawet powyżej 1 mln m2 powierzchni magazynowo-przemysłowych w tym roku, wobec 775 tys. m2 w 2016 r., poinformował prezes Robert Dobrzycki.

d3etsx1
d3etsx1

"W 2017 r. powinno być więcej dostarczonej powierzchni niż w poprzednim roku, skoro w budowie jest już 779 tys. m2. Powinno być dużo więcej, powyżej 1 mln m2 w Polsce" - powiedział Dobrzycki podczas spotkania z dziennikarzami.
W 2016 r. Panattoni rozpoczęło w Polsce budowy o łącznej powierzchni 908 tys. m2 i oddało do użytku 775 tys. m2 (cały rynek: 1,2 mln m2).

Obecnie deweloper ma w budowie w Polsce 22 obiekty o łącznej powierzchni 779 tys. m2, z których największe są realizowane dla Amazona pod Szczecinem (161,5 tys. m2) i w Sosnowcu (135 tys. m2), wyjaśnił Dobrzycki.

Polska jest dla Panattoni najważniejszym rynkiem w Europie - spośród uruchomionych w ub.r. budów na łącznie 1,23 mln m2 aż 0,91 mln m2 przypadało na Polskę, podkreślił prezes.

Dobrzycki wskazał także, że firma ma w polskich planach aktywność w lokalizacjach, które do tej pory miały mniejsze znaczenie na magazynowej mapie kraju. Podkreślił, że Panattoni w większym stopniu niż konkurencja dostrzega ich potencjał.

d3etsx1

"Najbliższe planowane trzy nowe lokalizacje to Kielce, Białystok i Zielona Góra" - dodała dyrektor zarządzająca odpowiedzialna za rynki poboczne i wschodzące Dorota Jagodzińska.

Do rynków pionierskich, czyli dotychczas nieeksplorowanych przez branżę punktów, deweloper zalicza też m.in. Toruń i Opole.

Panattoni zapowiada również inwestycje w rozwój własnych centrów logistycznych w najważniejszych regionach - w Polsce Centralnej, okolicach Warszawy, na Górnym i Dolnym Śląsku czy w Wielkopolsce, a także kontynuację budowy parków na wschodzących, ale silnie rozwijających się rynkach Polski. Ich realizację Panattoni Europe zapoczątkowało już w zeszłym roku, a należą do nich m.in.: Szczecin, Lublin, Rzeszów czy Bydgoszcz.

Panattoni Europe dostarczyło od początku działalności w Polsce ok. 3,4 mln m2 powierzchni magazynowych i przemysłowych.

d3etsx1

Panattoni Europe jest częścią Panattoni Development Company, jednego z największych deweloperów powierzchni przemysłowych na świecie, prowadzącego działalność w 26 oddziałach w Ameryce Północnej i Europie. Panattoni obecny jest w Europie Środkowej od 2005 roku. Deweloper wybudował dotychczas w Polsce, Czechach i Niemczech ponad 4,3 mln m2. nowoczesnej powierzchni przemysłowej, a obecnie realizuje w nich blisko 1,33 mln m2. Firma wspiera lokalny biznes poprzez dostarczanie, dopasowanych do zróżnicowanych potrzeb, wielofunkcyjnych budynków magazynowych, również projektów typu build-to-suit, które są dostosowane do indywidualnych wymagań najemców. Na potrzeby rozwoju własnej działalności zajmuje się również zakupem gruntów, zabezpieczając najbardziej strategiczne lokalizacje w kraju.
(ISBnews)

d3etsx1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3etsx1