Trwa ładowanie...
rekord

Pani Wioletta wyhodowała gigantyczną truskawkę. To prawdziwy olbrzym

214 g waży prawdopodobnie największa truskawka w Polsce. Wyrosła w Leokadiowie w gm. Puławy.

Share
Pani Wioletta wyhodowała gigantyczną truskawkę. To prawdziwy olbrzym
Źródło: Gmina Puławy, Fot: mat. prasowe
d1zgexq

Gmina Puławy regularnie organizuje konkursy na najdorodniejszą truskawkę sezonu. W tym roku musiała przyznać specjalną nagrodę. Pani Wioletta ze swoją truskawką zgłosiła się dwa dni po konkursie, jednak przyniosła do urzędu prawdziwego giganta.

Jej truskawka odmiany Roxana ważyła aż 212 g. Jak podkreślają z dumą przedstawiciele gminy, przed dwoma laty portal sadyogrody.pl donosił o największej truskawce w kraju, która została wyhodowana w gminie Pniewy i ważyła 192 g. Pobity został więc nieoficjalny rekord Polski. Niewiele zabrakło również do rekordu Guinnessa, który został ustanowiony w Japonii i wynosi 250 g.

Cena truskawek na giełdzie w Broniszach waha się obecnie od 8 do 11 zł za kilogram. Mróz w maju sprawił, że tegoroczny sezon na owoce ma być krótszy, a ceny wyższe niż zazwyczaj.

Jeśli w swoim ogródku wyhodowaliście równie imponujące okazy warzyw lub owoców, prześlijcie zdjęcie na dziejesie@grupawp.pl. Przesyłając fotografię, zgadzacie się na wykorzystanie go na stronach internetowych Wirtualnej Polski oraz w serwisach społecznościowych.

d1zgexq

Podziel się opinią

Share
d1zgexq
d1zgexq