Trwa ładowanie...

Papież solidaryzuje się z pracownikami fabryk

Podczas spotkania z wiernymi na modlitwie Anioł Pański papież Benedykt XVI wyraził solidarność z robotnikami fabryki koncernu Fiat pod Neapolem, zaniepokojonymi przyszłością swego zakładu oraz ze wszystkimi pracownikami z innych regionów Włoch i innych krajów, znajdujących się w podobnej sytuacji.
Share
Papież solidaryzuje się z pracownikami fabryk
Źródło: AFP, Fot: Vincenzo Pinto
d4iu4z3

- Pozdrawiam pracowników zakładu Fiata z Pomigliano d'Arco, przybyłych, by zamanifestować swe zaniepokojenie o przyszłość tej fabryki i tysięcy osób, które, bezpośrednio lub pośrednio, zależą od niej z racji swej pracy -powiedział papież zwracając się do wiernych zgromadzonych na Placu świętego Piotra.

- Myślę także o równie trudnych sytuacjach, które dotykają terytorium Sulcis-Iglesiente na Sardynii, Prato w Toskanii i inne ośrodki we Włoszech oraz za granicą - dodał Benedykt XVI.

Sulcis-Iglesiente to teren starych kopalni węgla kamiennego, a Prato - jeden z najważniejszych ośrodków włókiennictwa.

d4iu4z3

Papież zapewnił o swej bliskości z rodzinami, borykającymi się z problemami finansowymi.

- Pragnę skierować słowa zachęty do władz politycznych i cywilnych, a także do przedsiębiorców, aby przy udziale wszystkich można było sprostać temu delikatnemu momentowi - podkreślił.

- Potrzebne jest wspólne i mocne zaangażowanie, pamiętając o tym, że pierwszeństwo należy przyznać pracownikom i ich rodzinom - dodał Benedykt XVI.

Po polsku papież przypomniał słowa Jezusa: "Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże".

d4iu4z3

- Tak powiedział Pan Jezus do ludzi po zwycięstwie nad szatanem na pustyni. Dzisiaj, w Pierwszą Niedzielę Wielkiego Postu, kieruję te słowa również do nas. Czas zerwać z grzechem, pokonać pokusy, uwierzyć i zaufać Bogu: "Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię!". Dzieląc się tą refleksją serdecznie pozdrawiam Polaków - mówił papież.

Zapowiedział, że w niedzielę rozpoczną się w Watykanie rekolekcje wielkopostne, na czas których, do soboty 7 marca zostały odwołane wszystkie audiencje, włącznie ze środową audiencją generalną.

d4iu4z3

Podziel się opinią

Share
d4iu4z3
d4iu4z3