Trwa ładowanie...
d1l863w
08-08-2016 13:25

Parcel Technik ma list intencyjny z Sennder.com ws. 'skrytkomatów' w Niemczech

Warszawa, 08.08.2016 (ISBnews) -  Parcel Technik podpisał pierwszy z planowanych listów intencyjnych dotyczący współpracy z niemiecką firmą kurierską Sennder.com, podała spółka. Negocjacje i rozmowy z niemieckimi firmami dotyczą budowy na tym rynku sieci "skrytkomatów". 

Share
d1l863w

"Budowa sieci dystrybucyjnej dla przesyłek kurierskich na rynku niemieckim, która powinna powstać w ciągu najbliższych 2 lat - to cel strategiczny spółki, która równolegle planuje przeniesienie się z rynku NewConnect na parkiet podstawowy GPW" - czytamy w komunikacie.

"Rynek niemiecki, jeśli chodzi o dystrybucję przesyłek jest bardzo specyficzny i dominuje na nim oczywiście Deutsche Post DHL, co być może jest dobre dla tego operatora, ale nie koniecznie jest korzystne dla klientów i nie sprzyja rozwojowi innowacji na rynku. Co istotne, sieć maszyn paczkomatowych, jaką dysponuje DP, która liczy ponad 2 tys. punktów jest zamknięta dla innych firm i generuje znikomy ruch, zaś niemieccy przedstawiciele rynku e-commerce czekają na alternatywne rozwiązania, które pozwolą na obniżenie kosztów dystrybucji, zaś efektem naszych rozmów jest już pierwszy list intencyjny jaki podpisaliśmy z firmą kurierską Sennder.com, która specjalizuje się w doręczaniu przesyłek tego samego dnia (same day delivery)" - powiedział przewodniczący rady nadzorczej spółki Rafał Markiewicz, cytowany w komunikacie.

Markiewicz przyznał, że trwają rozmowy z kolejnymi firmami w Niemczech. "Choć za wcześnie na ujawnienie nazw firm, z jakimi rozmawiamy, to możemy zdradzić, że część rozmów dotyczy również udziału finansowego poszczególnych podmiotów w budowie sieci i jej wykorzystania w ramach funkcjonujących już firm dystrybucyjnych " - dodał szef RN.

Według spółki, charakterystyczną cechą niemieckiego rynku e-commerce jest bardzo duży odsetek transakcji, gdzie kupujący decydują się na odbiór towaru osobiście w sklepie, a to z kolei powoduje zwiększenie kosztów dla sprzedawców.

d1l863w

"To nasza szansa na wejście na ten rynek, gdyż oferujemy naszym przyszłym partnerom natychmiastową redukcję kosztów, a przy okazji możemy skokowo rozbudować naszą sieć do blisko 1 tys. punktów w największych miastach Niemiec" - podsumował Markiewicz.

Parcel Technik S.A. to spółka, która na NewConnect pojawiła się w wyniku tzw. odwrotnego przejęcia notowanej już firmy Boomerang. Działalność Parcel Technik opiera się na poszukiwaniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych w zakresie dystrybucji przesyłek oraz usług kurierskich w powiązaniu z branżą IT oraz tworzeniu pasywnej maszyny do wydawania paczek pocztowych, niewymagającej zasilania energią elektryczną.

(ISBnews)

d1l863w
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1l863w
d1l863w