Trwa ładowanie...
d2tp1zz
23-03-2017 14:50

Parcel Technik stara się o dofinansowanie prac badawczych na ponad 8 mln zł

Warszawa, 23.03.2017 (ISBnews) - Parcel Technik - spółka należąca do Grupy Midven - zakończyło budowę prototypu "skrytkomatu" kołowego i jednocześnie w ramach prowadzonych prac badawczo-rozwojowych złożyło 5 wniosków o dofinansowanie na kwotę 8,7 mln zł, poinformowały spółki. Parcel Technik liczy również na uzyskanie środków w ramach kolejnej edycji konkursu "4 Stock" w związku z planowaną emisją akcji i przeniesieniem notowań z NewConnect na GPW, podano także.

d2tp1zz
d2tp1zz

"Właśnie zakończyliśmy budowę prototypu kołowego 'skrytkomatu', co pozwoli nam rozpocząć testy usługi związanej z zamawianiem przez klientów podstawiania naszych maszyn w dowolnie wybrane miejsce. Celem naszej firmy jest budowa sieci, dzięki której koszy dystrybucji przesyłek znacznie zmaleją, co umożliwi min. tańsze, łatwiejsze i szybsze dostawy paczek z Azji lub USA. Dzięki umieszczeniu 'skrytkomatów' na przyczepie samochodowej, możemy szybko i skutecznie zbudować swoją sieć na kolejnych rynkach, gdyż można pominąć kosztowny i czasochłonny proces poszukiwania dogodnych lokalizacji" - powiedział prezes Rafał Markiewicz, cytowany w komunikacie.

Firma realizuje program pilotażowy w Izraelu przy współpracy z firmą Excelot, podano również.

"Parcel Technik, w którego rozwój zaangażowało się Midven, to perspektywiczny projekt, który może odnieść międzynarodowy sukces. Efekty programu pilotażowego, jaki jest realizowany w Izraelu pozwalają nam patrzeć z optymizmem na rozwój spółki, która powinna w tym roku pojawić się na kolejnych rynkach ze swoimi maszynami" - powiedział prezes Midven Andrzej Zając, również cytowany w komunikacie.

Klienci w Izraelu już mogą robić zakupy min. na chińskich portalach Alibaba, Deal Extreme czy ChinaBuy i zamawiać produkty bezpośrednio do "skrytkomatów" wyprodukowanych przez Parcel Technik. Spółka planuje zacieśnić współpracę z Exelot.com, co powinno zaowocować budową sieci obejmującej swoim zasięgiem cały kraj, podano także.

d2tp1zz

Parcel Technik S.A. to spółka notowana na NewConnect; jej działalność opiera się na poszukiwaniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych w zakresie dystrybucji przesyłek oraz usług kurierskich w powiązaniu z branżą IT oraz tworzeniu pasywnej maszyny do wydawania paczek pocztowych, niewymagającej zasilania energią elektryczną. Jednym z głównych akcjonariuszy spółki jest również notowana na rynku NewConnect spółka Midven.

(ISBnews)

d2tp1zz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2tp1zz