Trwa ładowanie...
d4bf72n

PARP: 157 mln zł na elektroniczny biznes

Rusza trzeci i ostatni w tym roku konkurs na unijne wsparcie elektronicznego biznesu. Na e-przedsiębiorców czeka prawie 157 mln złotych - poinformowała w poniedziałek Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP). Nabór potrwa do 23 października.

d4bf72n
d4bf72n

Dofinansowanie mogą uzyskać mikro-, mali i średni przedsiębiorcy, którzy planują zbudować platformy wymiany informacji lub połączą swoje systemy informatyczne z co najmniej dwoma firmami. Dzięki temu komunikacja pomiędzy współpracującymi ze sobą przedsiębiorstwami będzie przebiegać automatycznie.

Jak przewiduje PARP, takie działania mogą zwiększyć konkurencyjność kooperantów na rynku.

- Dzięki rozwiązaniom elektronicznym firmy usprawniają procesy biznesowe i uzyskują oszczędności wynikające np. z tańszych zakupów materiałów i usług. Z kolei elektroniczny obieg dokumentów oszczędza czas potrzebny na przygotowanie zamówień - powiedział cytowany w informacji Agencji dyrektor zespołu własności przemysłowej w PARP Radosław Runowski.

Jeden projekt może być objęty dofinansowaniem w wysokości od 20 tys. do 2 mln zł. Okres finansowania nie może przekroczyć dwóch lat. Środki pochodzą z unijnego Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, który ma unowocześnić polską gospodarkę poprzez finansowanie innowacyjnych projektów i prac badawczo-rozwojowych. Jego budżet na lata 2007-2013 wynosi 8,3 mld euro.

d4bf72n
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4bf72n