Trwa ładowanie...
d4d2te8
IAR
Gospodarka

Pawlak: dzięki silniejszej gospodarce Polacy wrócą do kraju

Wicepremier i minister gospodarki Waldemar Pawlak ma nadzieję, że nowy rok będzie czasem dalszego rozwoju gospodarczego. Lider Ludowców zaznaczył w Programie Pierwszym Polskiego Radia, że 2008, to rok w którym zakończy się kolejny etap wdrażania w życie Strategii Lizbońskiej - unijnego programu wzrostu konkurencyjności gospodarki. W związku z tym - jak dodał Pawlak - podległe mu ministerstwo przedstawi nowe pomysły związane ze strategią.
Share
Pawlak: dzięki silniejszej gospodarce Polacy wrócą do kraju
Źródło: wp.pl, Fot: Konrad Żelazowski
d4d2te8

Wicepremier uznał, że jeżeli uda się poprawić konkurencyjność i możliwości eksportowe, to polska gospodarka będzie dalej się rozwijać. W opinii Waldemara Pawlaka, dzięki silniejszej gospodarce oraz tworzeniu ułatwień do prowadzenia własnych interesów, emigranci zaczną wracać do kraju.

Waldemar Pawlak podkreślił, że spodziewany w 2008 roku wzrost cen jest w dużej części niezależny od rządu. Wskazał tu na coraz wyższą cenę ropy naftowej.

W opinii szefa Ludowców, możliwości dysponowania funduszami przez minister zdrowia, Ewę Kopacz zostały ograniczone w porównaniu do pomysłów poprzedniego rządu, dla tego też cały system opieki zdrowotnej będzie zmuszony do "większej optymalizacji".

Waldemar Pawlak uznał, że zapowiedzi powołania przez Kazimierza Marcinkiewicza szkoły uczącej "praktycznej polityki" to dobry pomysł. Jak sam przyznał, w okresie kiedy - jak to określił - na kilka lat został odstawiony przez swoich kolegów od czynnej polityki - zajmował się między innymi nauką administracji.

d4d2te8

Podziel się opinią

Share
d4d2te8
d4d2te8