Trwa ładowanie...
wzrost

Pawlak: wzrost PKB o 4,3 proc. - powyżej oczekiwań

Wzrost PKB o 4,3 proc. to wynik wyższy od naszych oczekiwań i jeden z najlepszych w Europie - ocenił w piątek wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak. Jego zdaniem wzrost PKB w 2012 r. może być wyższy niż założony w ustawie budżetowej - 2,5 proc.

Share
Pawlak: wzrost PKB o 4,3 proc. - powyżej oczekiwań
Źródło: WP.PL
d336ehn

Jak poinformował w piątek GUS, Produkt Krajowy Brutto wzrósł w 2011 roku o 4,3 proc. po wzroście o 3,9 proc. w 2010 r., inwestycje wzrosły o 8,7 proc., natomiast popyt krajowy - o 3,8 proc.

Cytowany w komunikacie resortu gospodarki wicepremier Pawlak zauważa, że głównym czynnikiem wzrostu gospodarczego w Polsce w ubiegłym roku był rosnący popyt krajowy. Pozytywnie ocenił także wzrost nakładów brutto na środki trwałe. - Liczne przedsięwzięcia sektora prywatnego oraz publiczne inwestycje infrastrukturalne pokazały, że nasza gospodarka nie zwalnia - dodał.

Według wicepremiera dobre wyniki PKB pozwalają na optymistyczną ocenę sytuacji gospodarczej Polski w tym roku. - Trudno dziś o precyzyjne prognozy, jednak według naszych oczekiwań wzrost PKB w 2012 r. może być wyższy niż założony w ustawie budżetowej - uważa Pawlak.

d336ehn

Podziel się opinią

Share
d336ehn
d336ehn