Trwa ładowanie...

Pawlak: zrezygnuję ze stanowiska wicepremiera i ministra gospodarki

Ponieważ nie zgadzam się fundamentalnie z propozycjami Janusza Piechocińskiego, w poniedziałek złożę rezygnację ze stanowiska wicepremiera i ministra gospodarki - powiedział Waldemar Pawlak po ogłoszeniu decyzji, że nowym szefem PSL będzie Janusz Piechociński.

Share
Pawlak: zrezygnuję ze stanowiska wicepremiera i ministra gospodarki
Źródło: PAP/Jacek Turczyk
d2sx5v5

Kongres PSL wybrał Janusza Piechocińskiego na nowego prezesa PSL.

- Kongres zdecydował. Ponieważ nie zgadzam się fundamentalnie z propozycjami Janusza Piechocińskiego, w poniedziałek złożę rezygnację ze stanowiska wicepremiera i ministra gospodarki - powiedział Waldemar Pawlak.

Nowy prezes PSL Janusz Piechociński zaapelował do Waldemara Pawlaka, by ten nie rezygnował z funkcji wicepremiera rządu. - Polska potrzebuje naszej wspólnej aktywności - powiedział do Pawlaka.

d2sx5v5

- Nie wolno się na demokrację obrażać, wyroki demokracji trzeba przyjąć z pokorą - mówił Piechociński. Przypomniał, że w 2007 r. Pawlak poprowadził PSL z powrotem do władzy.

- Dziś jesteś wicepremierem i ministrem gospodarki i tak powinno pozostać - powiedział do Pawlaka. Dodał, że jest on niezastąpiony w "koncepcji chronienia nie tylko Stronnictwa, ale i Polski".

- Trzeba szukać nowych rozwiązań, nie tracąc z przeszłości tego, co sprawdzone i wartościowe, także nikogo z ludowców, którzy są w rządzie, administracji i życiu społecznym. Ja chcę wartości dodanej - mówił Piechociński. Zadeklarował również, że nie jest prezesem, ale sługą tych, którzy go wybrali.

d2sx5v5

Podziel się opinią

Share
d2sx5v5
d2sx5v5