Trwa ładowanie...
d19svi4

PBG ma umowę z bankami, finansowanie pomostowe ma być uruchomione do 25 V (opis)

15.05. Warszawa (PAP) - PBG podpisała z bankami finansującymi działalność spółki oraz spółek z grupy PBG umowę w sprawie czasowego i warunkowego powstrzymania się od egzekwowania...

d19svi4
d19svi4

15.05. Warszawa (PAP) - PBG podpisała z bankami finansującymi działalność spółki oraz spółek z grupy PBG umowę w sprawie czasowego i warunkowego powstrzymania się od egzekwowania zobowiązań. Zgodnie z umową ostateczna decyzja banków w sprawie finansowania pomostowego w wysokości min. 200 mln zł ma być podjęta do 18 maja 2012 r., a finansowanie uruchomione do 25 maja 2012 r. Finansowanie pomostowe ma być spłacone ze środków z emisji obligacji zamiennych na akcje, co ma nastąpić do 19 lipca 2012 r. - podała spółka w komunikacie.

Zamiarem stron jest również zawarcie przez PBG umowy dotyczącej refinansowania wydatków związanych z akwizycją Rafako do 30 czerwca 2012 r.

"Podpisanie umowy z bankami finansującymi grupę PBG zapewnia nam możliwość realizacji planów związanych z pozyskaniem finansowania, a co za tym idzie, ustabilizowaniem sytuacji finansowej. Daje nam to czas na zapowiedzianą reorganizację grupy PBG, sprzedaż zbędnych aktywów oraz skoncentrowanie się na działalności w segmentach ropy naftowej, gazu ziemnego i energetyki" - powiedział cytowany w komunikacie Przemysław Szkudlarczyk, wiceprezes PBG.

"Obecnie jednym z naszych priorytetów jest poprawa płynności na kontraktach autostradowych i spłata zaległych zobowiązań wobec naszych podwykonawców i dostawców. Zakończenie negocjacji z bankami i podpisanie umowy pozwoli na uruchomienie kredytu pomostowego. Zgodnie z zapisami umowy, banki zobowiązały się dotrzymać starań aby uruchomić środki do 25 maja" - dodał.

d19svi4

Z komunikatu prasowego wynika, że emisja obligacji zamiennych na akcje zaplanowana jest na czerwiec.

Pozyskane środki w ramach finansowania pomostowego zostaną przeznaczone na działalność operacyjną grupy PBG i pozwolą uregulować znaczącą część zobowiązań wobec podwykonawców i dostawców.

Pozyskany w ten sposób kredyt posłuży do sfinansowania bieżącej działalności, w tym spłaty części zobowiązań spółek z grupy PBG wobec podwykonawców i dostawców.

W związku z zawarciem umowy grupa PBG ustanowi na rzecz banków zabezpieczenie hipoteczne na posiadanych nieruchomościach.

Strony uzgodniły też, że przekroczenie dopuszczalnych poziomów wskaźników finansowych (kowenantów) zawartych w istniejących umowach kredytowych przez spółki z grupy PBG przed datą wejścia w życie umowy oraz w okresie jej obowiązywania nie stanowi i nie będzie stanowić przypadku naruszenia postanowień istniejących umów kredytowych.(PAP)

gsu/ ana/

d19svi4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d19svi4