Trwa ładowanie...
d3jvpsc

PCC Rokita likwiduje spółkę zależną na Białorusi

Warszawa, 16.02.2016 (ISBnews) - Na Białorusi otwarto postępowanie likwidacyjne PCC Prodex Bel Ltd. - spółki zależnej PCC Rokita, podała firma.

Share
d3jvpsc

"Zarząd spółki PCC Rokita [...] informuje, że powziął w dniu 16 lutego 2016 r. wiadomość o otwarciu postępowania likwidacyjnego spółki PCC Prodex Bel Ltd z siedzibą w Mińsku (Białoruś), pośrednio zależnej od emitenta" - czytamy w komunikacie.

Wniosek o likwidację został złożony 29 maja 2015 r.

"Spółka PCC Prodex Bel Ltd została założona w 2012 r. w Mińsku. Celem powołania spółki było prowadzenie działalności w zakresie produkcji i sprzedaży jedno- i dwukomponentowych systemów poliuretanowych. Spółka planowała wejście na nowe rynki wschodnie" - czytamy dalej.

Od 1 stycznia 2015 r. do 30 czerwca 2015 r. spółka ta wygenerowała przychody na poziomie ok. 160 tys. zł. Od założenia PCC Prodex Bel nie zawarł żadnych istotnych kontraktów ani nie rozwinął w inny sposób znacząco działalności.

d3jvpsc

"Likwidacja spółki PCC Prodex Bel Ltd nie będzie miała znaczącego wpływu na sytuację finansową PCC Rokita SA, jak również na sytuację jej jednostek zależnych" - podsumowano.

PCC Rokita zajmuje się produkcją i handlem produktami chemicznymi. Zakres produkowanych chemikaliów ma charakter zaopatrzeniowy dla najważniejszych branż przemysłu. Są nimi w głównej mierze przemysły: tworzyw sztucznych, chemii przemysłowej i gospodarczej, chłodniczy, farmaceutyczny, spożywczy, budowlany, samochodowy, tekstylny oraz górniczy. Spółka jest notowana na rynku głównym GPW od czerwca 2014 r.

(ISBnews)

d3jvpsc

Podziel się opinią

Share
d3jvpsc
d3jvpsc