Trwa ładowanie...
d27btjy

PCC złożyło wiążącą ofertę na pierwszą grupę chemiczną (opis)

18.12. Warszawa (PAP) - PCC złożyło ofertę wiążącą na zakup ZA Tarnów, ZA Kędzierzyn i Ciech- poinformował dziennikarzy Waldemar Preussner, przewodniczący rady administracyjnej...

d27btjy
d27btjy

18.12. Warszawa (PAP) - PCC złożyło ofertę wiążącą na zakup ZA Tarnów, ZA Kędzierzyn i Ciech- poinformował dziennikarzy Waldemar Preussner, przewodniczący rady administracyjnej PCC.

"Złożyliśmy ostateczną ofertę na zakup trzech spółek z pierwszej grupy chemicznej, czyli Tarnowa, Kędzierzyna i Ciechu" - powiedział dziennikarzom Waldemar Preussner, przewodniczący rady administracyjnej PCC.

"Są pewne oczekiwania drugiej strony i kwestia jest taka czy to co myśmy złożyli odpowiada tym oczekiwaniom. Wydaje mi się, że będzie duża rozbieżność pomiędzy oczekiwaniem a ofertami" - dodał.

Nafta Polska, która prowadzi proces sprzedaży spółek pierwszej grupy chemicznej w czwartkowym komunikacie podała, że wpłynęły ostateczne oferty na zakup wchodzących w skład pierwszej grupy spółek, ale nie podała żadnych szczegółów, nawet ile tych ofert wpłynęło.

d27btjy

Wcześniej do składania ofert wiążących na zakup trzech spółek chemicznych zostało dopuszczonych sześć podmiotów: amerykański fundusz inwestycyjny private equity Bain Capital Ltd; konsorcjum, w skład którego wchodzi brytyjski fundusz inwestycyjny Cinven Ltd oraz międzynarodowa firma doradcza Kolaja & Partners sp. z o.o.; prywatny fundusz NQI (National Qatar Industries Company), specjalizujący się w inwestycjach naftowych, gazowych i petrochemicznych; niemiecka grupa kapitałowa PCC SE; litewska firma UAB Achema Group oraz grupa kapitałowa I Fundusz Mistral SA.

Preferowanym przez Skarb Państwa wariantem jest sprzedaż wszystkich tych trzech spółek jednemu inwestorowi. Resort skarbu nie wyklucza jednak możliwości sprzedania tych firm oddzielnie.

Według wypowiedzi wiceministra skarbu Adama Leszkiewicza, niewykluczone, że jeszcze w tym roku wybrana zostanie najlepsza oferta dla pierwszej grupy chemicznej.(PAP)

pif/ jtt/

d27btjy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d27btjy