Trwa ładowanie...
d2sk3he

PE może nie być zainteresowany zablokowaniem budżetu UE - premier

...
Share
d2sk3he

14.02. Warszawa (PAP) - Premier Donald Tusk uważa, że Parlament Europejski nie będzie zainteresowany zablokowaniem budżetu Unii Europejskiej na lata 2014-2020.

"Przed nami Parlament Europejski. To nie jest koniec tego procesu. Ale wydaje mi się, że chociaż czekają prezydencję irlandzką twarde negocjacje z Parlamentem Europejskim, to jednak konstrukcja tego budżetu daje margines na negocjacje (...). Wydaje się, że Parlament Europejski w pierwszym głosowaniu wyraźnie zamanifestuje swoje niezadowolenie, ale nie będzie to blokada budżetu" - powiedział Tusk na konferencji.

"I mam nadzieję, że później negocjacje prowadzone przez prezydencję irlandzką skutecznie doprowadzą do wiosennego zaakceptowania budżetu w kształcie, który dla Polski jest optymalny" - dodał.

d2sk3he

"Intuicja podpowiada mi, że Parlament nie będzie zainteresowany, żeby zablokować budżet, tylko żeby w ramach ram, które są ustalone, uzyskać w nim takie zmiany, rozstrzygnięcia, które zwiększą rolę Parlamentu w dyspozycji tym budżetem" - powiedział Tusk.

Zgodnie z uzgodnionym w piątek budżetem Unii Europejskiej na lata 2014-2020 Polska ma otrzymać 72,9 mld euro na politykę spójności. Łącznie środki z nowej perspektywy finansowej opiewają na kwotę 105,8 mld euro.(PAP)

jba/ asa/

d2sk3he

Podziel się opinią

Share
d2sk3he
d2sk3he