Trwa ładowanie...
d77ef8o

Perma-Fix Medical rozpocznie proces przejścia na GPW z NC przed końcem roku

Warszawa, 18.11.2015 (ISBnews) - Perma-Fix Medical rozpocznie proces przeniesienia swoich notowań na rynek główny GPW z rynku alternatywnego NewConnect do końca tego roku. Spółka planuje także dual listing na rynku Nasdaq, poinformował ISBnews prezes Steve Belcher.
Share
d77ef8o

"Jesteśmy nadal nastawieni na przeniesienie notować z NewConnect na rynek główny GPW. Planujemy rozpocząć ten proces przed końcem roku. Uważamy, że przeniesienie pomoże nam zwiększyć świadomość i zwiększy liczbę potencjalnych inwestorów. Planujemy pozyskać dodatkowy kapitał w Polsce na dalszy wzrost naszych przychodów, na inicjatywy marketingowe oraz komercyjny rozruch naszego nowego procesu produkcji Tc-99m w Europie. Ściśle współpracujemy z doradcami bankowymi, aby podjąć niezbędne kroki dla przeniesienia notowań" - powiedział Belcher w wywiadzie dla ISBnews.

Podkreślił, że spółka planuje także dual-listing na giełdzie Nasdaq, aby zwiększyć swoją ekspozycję w amerykańskiej społeczności inwestorskiej oraz odbiór swojej technologii na rynkach kapitałowych w USA.

"Nasza spółka-matka - Perma-Fix Environmental Services Inc. jest już notowana na Nasdaq i ma doświadczenie związane z notowaniem i wymaganiami regulacyjnymi. Nie podjęliśmy jeszcze decyzji co do ostatecznego terminu" - powiedział prezes Perma Fix.

d77ef8o

Perma-Fix Medical, Inc. z siedzibą w Atlancie, stan Georgia, USA, jest podmiotem zależnym spółki giełdowej Perma-Fix Environmental Services, notowanej na rynku Nasdaq. Spółka powstała w celu opracowania nowej technologii pozyskiwania Technetium-99 (Tc-99m), najczęściej używanego do celów medycznych izotopu na całym świecie, uzyskania zatwierdzenia Amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków oraz innych formalnych pozwoleń, oraz komercjalizacji tej technologii. Oczekuje się, że nowy proces technologiczny, który wykorzystuje molibden do wyprodukowania Mo-99 i rozpadu Tc-99m przyczyni się do rozwiązania problemu niedoboru Tc-99m na świecie ze względu na niższy koszt technologiczny oraz brak konieczności wykorzystania materiałów stosowanych do produkcji broni masowego rażenia dotowanych przez rząd.

Sebastian Gawłowski

(ISBnews)

d77ef8o

Podziel się opinią

Share
d77ef8o
d77ef8o