Trwa ładowanie...
d22u9lk

Pesa nie obawia się o rynek niemiecki, ani rosyjski

Warszawa, 02.03.2015 (ISBnews) - Pesa ma już nabywców na pojazdy, których nie odebrał niemiecki przewoźnik regionalny Oberpfalzbahn i nie spodziewa się negatywnych skutków dla swojego biznesu w związku z utratą kontraktu, poinformował agencję ISBnews prezes Tomasz Zaboklicki. Nie obawia się on także, by zagrożona była druga część kontraktu na dostawę tramwajów dla Moskwy.

Share
d22u9lk

"Było opóźnienie, bo w trakcie kontraktu zmienił się system homologacji. Wpadliśmy w 'pułapkę' wydłużenia tego okresu. Zamawiający miał kontraktowe prawo zrezygnować i z niego skorzystał. Mamy już nabywców na te pojazdy, więc nie widzimy problemu" - powiedział Zaboklicki w rozmowie z ISBnews w kuluarach Welconomy Forum in Toruń.

Według niego, sytuacja nie wpłynie negatywnie na inne kontrakty spółki Niemczech m.in. na zamówienie do 470 spalinowych zespołów trakcyjnych.

Zaboklicki uważa, że Wschód, mimo kryzysu polityczno-gospodarczego nadal pozostaje atrakcyjnym rynkiem dla Pesy.

d22u9lk

"Przyglądamy się nowym rynkom, myślimy o całej Europie Zachodniej, ale to nie oznacza, że rezygnujemy ze Wschodu. Kraje takie jak Kazachstan, Azerbejdżan, Rosja są nadal interesujące" - wyjaśnił.

W kwestii zamówienia na 120 tramwajów dla Moskwy, z czego połowa nie została jeszcze opłacona przez zamawiającego prezes podkreślił: "Odbiorą, bo są im potrzebne i są z nich zadowoleni. Chcą tramwajów, nie rezygnują, nie zrywają kontraktu".

Zaboklicki poinformował również, że portfel zamówień Pesy na ten rok wynosi ok. 3 mld zł. Ok. 65-70% przypada na Polskę, a 30-35% to na eksport. W tym roku ok. 30-40% sprzedaży przypadnie na tabor miejski, a reszta - na kolej.

Pesa Bydgoszcz zajmuje się budową, modernizacją i naprawą taboru szynowego. Produkuje tabor kolejowy i tramwajowy na rynki krajowy i zagraniczne.

Tomasz Chaberko

(ISBnews)

d22u9lk

Podziel się opinią

Share
d22u9lk
d22u9lk