Trwa ładowanie...
d2gwpc8
28-09-2016 12:33

PFR zainwestuje 20 mln zł w rewitalizację Radomia

Warszawa, 28.09.2016 (ISBnews) - Polski Fundusz Rozwoju (PFR) dostarczy finansowanie, które posłuży odrestaurowaniu przedwojennych kamienic na terenie Miasta Kazimierzowskiego w Radomiu, poinformował fundusz. Początkowo na inwestycje zostanie przeznaczone 20 mln zł, podano także.

d2gwpc8
d2gwpc8

"PFR początkowo zainwestuje ponad 20 mln zł w spółkę Rewitalizacja Radom, zapewniając tym samym środki na dwa projekty inwestycyjne, polegające na rewitalizacji ponad 100-letnich nieruchomości. PFR realizuje m.in. projekty dla mieszkalnictwa, w szczególności takie, które dają wartość dodaną w szerszym kontekście. Dajemy impuls dla zrównoważonego rozwoju miast i lokalnych społeczności" - powiedział prezes Paweł Borys, cytowany w komunikacie.

Rewitalizacja Radom jest kontrolowana bezpośrednio i pośrednio przez miasto, które posiada ponad 90% udziałów w jej kapitale, zaś pozostałe należą do spółek od niego zależnych, podano także.

"Celem realizowanego przez PFR projektu jest odnowa i ożywienie zdegenerowanego i zagrożonego marginalizacją obszaru. Inwestycja sprzyja pobudzeniu rozwoju przedsiębiorczości na lokalnym rynku, poprawia estetykę miasta i przyczynia się do przyspieszenia rewitalizacji Miasta Kazimierzowskiego" - czytamy w komunikacie.

W ramach pierwszego z projektów inwestycyjnych przeprowadzony zostanie generalny remont istniejącej kamienicy oraz powstanie nowy budynek, obejmujący 10 lokali mieszkalnych, 4 lokale usługowe oraz 9 miejsc garażowych. Zakończenie projektu planowane jest w II kw. 2018 r. W drugim kroku odremontowana zostanie istniejąca kamienica, zbudowany zostanie także nowy budynek. W efekcie powstanie 27 lokali mieszkalnych, 8 lokali usługowych, oraz 25 miejsc garażowych. Zakończenie planowane jest w IV kw. 2020 r., podano również.

d2gwpc8

"Inwestycje, takie jak w Radomiu, wychodzące poza największe aglomeracje, są podstawą rozwoju społecznie i terytorialnie zrównoważonego. Strategię na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju realizujemy w tym zakresie, wdrażając programy ożywienia miast. Podejmujemy wiele inicjatyw, aby udział w zachodzących przemianach i korzyściach z nich wynikających mieli przede wszystkim mieszkańcy średnich i mniejszych miast, a także obszarów wiejskich" - powiedział wicepremier i minister gospodarki Mateusz Morawiecki, również cytowany w komunikacie.

Zgodnie z przyjętym przez rząd Planem Odpowiedzialnego Rozwoju, grupa Polskiego Funduszu Rozwoju ma zostać utworzona do końca 2016 roku. Grupa ma integrować w ramach spójnej strategii i profesjonalnych standardów zarządzania takie instytucje jak m.in.: KUKE S.A., Bank Gospodarstwa Krajowego, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych S.A., Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. Centrum strategicznym tworzonej grupy jest spółka Polski Fundusz Rozwoju S.A. utworzona przez przekształcenie spółki Polskie Inwestycje Rozwojowe S.A., zakończone w kwietniu 2016 roku. Główne obszary działalności Polskiego Funduszu Rozwoju to wsparcie dla małych i średnich przedsiębiorstw, finansowanie i promocja innowacji, projekty infrastrukturalne, rozwój eksportu oraz inwestycji zagranicznych.

(ISBnews)

d2gwpc8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2gwpc8