Trwa ładowanie...

PGE ostrzega przed fałszywymi SMS-ami. Oszuści podszywają się pod giganta

Wysyłają wiadomości na telefon i każą płacić rzekomo nieuregulowane rachunki. Oszuści używają nazwy PGE, by naciągnąć nieostrożnych Polaków.

Share
PGE ostrzega przed fałszywymi SMS-ami. Oszuści podszywają się pod giganta
Źródło: East News, fot: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
d1ln97k

"Przestrzegamy przed fałszywymi wiadomościami SMS informującymi o rzekomych należnościach oraz wskazującymi link do strony, na której można dokonać wpłaty. Nadawca wiadomości podszywa się pod PGE Polską Grupę Energetyczną" - przestrzega PGE w komunikacie.

Spółka radzi zignorować takiego SMS-a. Otwarcie strony podanej w wiadomości może bowiem skutkować zainstalowaniem złośliwego oprogramowania na naszym telefonie.

SMS-y mają różna treść i różnych nadawców, trzeba więc mieć wyostrzoną czujność.

Obejrzyj: Tauron kupił 5 farm wiatrowych. Koncern podwoił swoją moc z wiatru

Spółka radzi, by w przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt z infolinią.

d1ln97k

To nie pierwsza taka sytuacja, gdy oszuści podszywają się pod energetycznego giganta. Na początku września PGE ostrzegało przed fałszywymi wezwaniami do zapłaty, wysyłanymi przez firmę Polska Gospodarka Energetyczna.

Fałszywa korespondencja przypomina wezwania do zapłaty wystawiane przez "prawdziwą" PGE, ale jednak różni się kilkoma szczegółami.

Pod logo w lewym górnym rogi znajduje się nazwa Polska Gospodarka Energetyczna. Pismo odsyła też do nieistniejącej strony internetowej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1ln97k

Podziel się opinią

Share
d1ln97k
d1ln97k