Trwa ładowanie...
rury

PGNiG nakręca hutnicze inwestycje

Huta Łabędy chce być producentem rur. Zamierza skorzystać z przywilejów, które wynikają z inwestycji w strefie - informuje "Puls Biznesu".

Share
PGNiG nakręca hutnicze inwestycje
Źródło: AFP, fot: Charly Triballeau
d4s2fm4

3,8 mld zł - nawet tyle mogą sięgnąć do 2020 r. nakłady *Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG)
*
Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG) (Zobacz notowania spółki ») i jego regionalnych spółek na budowę sieci. Powstać może nawet 1,5 tys. km gazociągów, a to oznacza wzrost zapotrzebowania na rury. Hutnicy zacierają ręce.

- Planujemy budowę linii do wytwarzania rur służących dystrybucji paliw oraz innych mediów - informuje Zenon Górniak, prezes Huty Łabędy. Spółka, kontrolowana przez państwowy Węglokoks, ma promesę na włączenie terenów do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Zamierza zrealizować inwestycję, korzystając ze strefowych preferencji.

Ewentualni partnerzy trzymają kciuki. - Oprócz rur o dużych średnicach, koniecznych do budowy korytarzy przesyłowych przez Gaz-System, otwiera się także duży rynek zapotrzebowania na tzw. rury ze szwem o mniejszych średnicach. Huta Łabędy może wejść w ten segment - podkreśla Jerzy Bernhard, prezes Stalprofilu.

d4s2fm4

Podziel się opinią

Share
d4s2fm4
d4s2fm4