Trwa ładowanie...
d430zeu

PGNiG: PSG zainwestuje ponad 260 mln zł w województwie świętokrzyskim

Warszawa, 03.04.2017 (ISBnews) - Polska Spółka Gazownictwa - spółka zależna Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG) - planuje wydać ponad 260 mln zł na inwestycje w województwie świętokrzyskim w najbliższych latach, podała spółka.

Share
d430zeu

Spółka podpisała dziś listy intencyjne w sprawie budowy sieci gazowej z gminami:

- Miedziana Góra - budowa sieci gazowej średniego ciśnienia do m. Tumlin Podgród w gm. Miedziana Góra,

- Wąchock - budowa sieci gazowej średniego ciśnienia do miejscowości Węglów w gm. Wąchock,

d430zeu

- Osiek - budowa sieci gazowej średniego ciśnienia od miejscowości Świniary Nowe poprzez m. Długołęka oraz m. Otoka do m. Osiek w gm. Osiek, podano w komunikacie.

W najbliższym czasie planowane jest zasilanie skroplonym gazem LNG terenów w Sielpi, Łagowie oraz fabryki kotłów Sefako w Sędziszowie.

Odział Zakład Gazowniczy w Kielcach podpisał do tej pory 5 listów intencyjnych, których celem jest realizacja konkretnych inwestycji. Budowa gazociągów planowana jest w gminach: Miedziana Góra, Jędrzejów, Mirzec, Kielce oraz Nowa Słupia.

W województwie świętokrzyskim zgazyfikowane są obecnie 62 gminy, a poziom gazyfikacji wynosi 61%, podano także.

d430zeu

PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą.

(ISBnews)

d430zeu

Podziel się opinią

Share
d430zeu
d430zeu