Trwa ładowanie...
dx6ia0c

Pharmena wkrótce rozpocznie rozmowy o komercjalizacji 1-MNA

Warszawa, 27.10.2015 (ISBnews) - Pharmena spodziewa się, że w ciągu najbliższych dni zakończą się badania kliniczne II fazy nad lekiem przeciwmiażdżycowym (opartym na opatentowanej substancji czynnej 1-MNA), poinformował prezes Konrad Pałka w rozmowie z ISBnews. Umożliwi to rozmowy z wybranymi koncernami farmaceutycznymi i komercjalizację leku.

Share
dx6ia0c

"Zakończenie badań klinicznych II fazy to dla nas kluczowa informacja, której spodziewamy się w ciągu kilku najbliższych dni. Będzie to ważny krok milowy w rozwoju projektu. Najważniejszy komunikat w tej sprawie, czyli otrzymanie wyników oraz wniosków z badań powinno potrwać kolejne 3-4 miesiące" - powiedział ISBnews Pałka.

Prezes Pharmeny podkreślił, że uzyskane wyniki będą kluczowym elementem realizowanej przez spółkę strategii i ma nadzieję, że płynnie przejdzie ona do kolejnego etapu prac, jakim będzie komercjalizacja leku.

"Powoli przymierzamy się do przedstawiania naszego projektu wybranym koncernom farmaceutycznym, ale oczywiście nie możemy podjąć tych działań do momentu otrzymania pozytywnych wyników z badań" - zaznaczył Pałka.

Według niego, wyniki finansowe spółki za III kwartał będą zgodne z założeniami.

dx6ia0c

"W wyniku rozszerzenia współpracy z kluczowymi odbiorcami spółki, wyniki za cały rok powinny być znacznie lepsze. Natomiast liczmy, że przełomowy będzie rok 2016 z uwagi na potencjalną komercjalizację kluczowych projektów" - powiedział Pałka. Kluczowy wpływ na wyniki w przyszłym roku ma mieć komercjalizacja leku przeciwmiażdczycowego oraz suplementu diety wykorzystującego tę samą substancję: 1-MNA.

Prezes poinformował, że spółka jednocześnie jest w procesie finalizacji pozytywnej opinii wydawanej przez Brytyjską Komisję ds. Standardów Żywności (FSA) w sprawie dopuszczenia do obrotu 1-MNA jako składnika nowej żywności tzn. innowacyjnego suplementu diety stosowanego w profilaktyce miażdżycy. Po zakończeniu procesu czeka ją okres 60 dni w tzw. procedurze europejskiej, gdzie pozostałe kraje członkowskie zapoznają się z treścią pozytywnej opinii.

"Do tej pory suplement pomyślnie przeszedł wszystkie wymagane badania i oceny, i wierzymy, że ostateczna decyzja będzie miała charakter formalny. Operacyjnie jesteśmy przygotowani do rozpoczęcia wdrożenia gotowego produktu na rynek. W Polsce będziemy chcieli oprzeć się na kanale dystrybucji, który posiadamy w segmencie dermokosmetyków. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w przyszłym roku powinniśmy zobaczyć nasz suplement w sieciach aptecznych i będzie to miało bardzo poważny wpływ na wzrost naszych wyników" - zaznaczył Pałka.

Wpływ na wyniki drugiej połowy roku mają mieć też umowy podpisane w tym roku z zagranicznymi partnerami np. umowa z dystrybutorem z Monako, będzie już miała wpływ na przychody w trzecim kwartale. Spółka spodziewa się w przyszłym roku przychodów z rynków, gdzie ostatnio nawiązała współpracę z nowymi partnerami tj. Emiratów Arabskich, Kuwejtu oraz Korei Płd. Nie wyklucza też że w ciągu kolejnych miesięcy może zapaść decyzja o poszerzeniu zamawianego asortymentu.

Pharmena to spółka biotechnologiczna, której głównym obszarem działalności jest opracowywanie i komercjalizacja innowacyjnych produktów powstałych na bazie opatentowanej fizjologicznej i naturalnej substancji czynnej 1-MNA. Jest notowana na New Connect od 2008 r.

(ISBnews)

dx6ia0c

Podziel się opinią

Share
dx6ia0c
dx6ia0c