Trwa ładowanie...
d1q8wiw

PHN rozważa zakup nieruchomości komercyjnych klasy A

14.11. Warszawa (PAP) - PHN przygląda się rynkowi nieruchomości komercyjnych klasy A pod kątem ewentualnych zakupów. Spółka prowadzi zaawansowane prace i do końca listopada chce...

d1q8wiw
d1q8wiw

14.11. Warszawa (PAP) - PHN przygląda się rynkowi nieruchomości komercyjnych klasy A pod kątem ewentualnych zakupów. Spółka prowadzi zaawansowane prace i do końca listopada chce zweryfikować wszystkie możliwości. Spółka widzi ponadto obecnie spadek presji na wysokość czynszów - poinformowali na konferencji przedstawiciele spółki.

"Przyglądamy się rynkowi nieruchomości komercyjnych i prowadzimy zaawansowane procesy. Do końca listopada będziemy wiedzieli co jest do kupienia i za jaką cenę" - powiedział Włodzimierz Stasiak, członek zarządu PHN.

"Widzimy potrzebę uzupełnienia naszej oferty o budynki klasy A. Widzimy atrakcyjne transakcje w tym segmencie rynku i mamy to na uwadze" - dodał p.o. prezesa spółki Artur Lebiedziński.

Przedstawiciele PHN poinformowali, że proces pozyskiwania nowych projektów do portfela, jest niezależny od planów maksymalizacji potencjału spółki do wypłaty dywidend.

d1q8wiw

PHN widzi obecnie spadek presji na wysokość czynszów.

"Presja na czynsze jest coraz mniejsza, co pokazuje ostatnia podpisana przez nas umowa w budynku Kaskada. Dobrze wróży to projektom Foksal i Rakowiecka, które będziemy niedługo oddawać" - powiedział Lebiedziński.

Wynik z najmu PHN spadł w trzecim kwartale w ujęciu rocznym o 10 proc. Jak wyjaśnili przedstawiciele spółki wynikało to z mniejszego obłożenia wynajmowanych powierzchni oraz redukcji stawek czynszów z porównaniu z historycznymi poziomami. Dodali, że pustostany stanowią obecnie około 18 proc. całej powierzchni biurowej jaką dysponuje spółka.

Przedstawiciele PHN podali, że zapowiedziany w czwartek proces data room dla potencjalnych inwestorów będzie trwał od stycznia do marca 2014 roku. Na potrzeby procesu ma zostać sporządzona wycena spółki, która posłuży również do aktualizacji wartości portfela w sprawozdaniu na 2013 rok.

d1q8wiw

PHN podał w czwartek, że przygotowuje się do drugiego etapu prywatyzacji. W tym celu, poprzez tzw. virtual data room, udostępni potencjalnym inwestorom dokumenty niezbędne do przeprowadzenia procesu badania spółki.

W prospekcie emisyjnym przygotowanym na potrzeby IPO PHN, zawarto informację o możliwości sprzedaży akcji spółki przez Skarb Państwa w drodze odpowiedzi na wezwanie do zapisywania się na sprzedaż akcji spółki.

Skarb Państwa posiada obecnie blisko 73 proc. akcji PHN. (PAP)

kuc/ ana/

d1q8wiw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1q8wiw