Trwa ładowanie...

Pierwsza dama straci 400 zł z emerytury. Brak pensji oznacza wyłom w składkach

Agata Duda jako nauczyciel mianowany zarabiałaby około 4 tys. zł. Jednak jako pierwsza dama nie może pracować, nie ma własnego dochodu, a więc i opłaconych składek. Tym samym każda kadencja oznacza ubytek w emeryturze.

Share
Pierwsza dama straci 400 zł z emerytury. Brak pensji oznacza wyłom w składkach
Źródło: East News
d1jeotf

Nawet 400 zł będzie niższa emerytura Agaty Dudy po jednej kadencji jej męża, prezydenta Andrzeja Dudy – wyliczył ”Super Express”. Eksperci, na których powołuje się dziennik, szacują, że po 5 latach jej świadczenie wyniesie około 1900 zł miesięcznie.

Jeremi Mordasewicz, ekspert do spraw emerytalnych zauważa, że ten co najmniej 5-letni wyłom w składkach emerytalnych ma miejsce w mniej więcej w połowie życia zwodowanego.

d1jeotf

- Gdyby pracowała i płaciła składki, byłyby one przez więcej lat waloryzowane – tłumaczy na łamach ”SE”.

Jak przypomina, przez przepisy pierwsza dama stale traci ze swojej emerytury, którą statystycznie będzie pobierać przez około 25 lat od osiągnięcia wieku emerytalnego.

Dziennik zaznacza, że rozwiązaniem mogłaby być pensja pierwszej damy. Taki pomysł miał PiS zaraz na początku kadencji – przypomina ”SE”. Miała ona wynosić około 13 tys. zł miesięcznie. Projekt jednak trafił do niszczarki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1jeotf

Podziel się opinią

Share
d1jeotf
d1jeotf