WP

Pierwsza dama straci 400 zł z emerytury. Brak pensji oznacza wyłom w składkach

Agata Duda jako nauczyciel mianowany zarabiałaby około 4 tys. zł. Jednak jako pierwsza dama nie może pracować, nie ma własnego dochodu, a więc i opłaconych składek. Tym samym każda kadencja oznacza ubytek w emeryturze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pierwsza dama straci 400 zł z emerytury. Brak pensji oznacza wyłom w składkach
(East News)
WP

Nawet 400 zł będzie niższa emerytura Agaty Dudy po jednej kadencji jej męża, prezydenta Andrzeja Dudy – wyliczył ”Super Express”. Eksperci, na których powołuje się dziennik, szacują, że po 5 latach jej świadczenie wyniesie około 1900 zł miesięcznie.

Zobacz również: Kiedy warto przejść na emeryturę? ZUS zdradza sekret

Jeremi Mordasewicz, ekspert do spraw emerytalnych zauważa, że ten co najmniej 5-letni wyłom w składkach emerytalnych ma miejsce w mniej więcej w połowie życia zwodowanego.

WP

- Gdyby pracowała i płaciła składki, byłyby one przez więcej lat waloryzowane – tłumaczy na łamach ”SE”.

Jak przypomina, przez przepisy pierwsza dama stale traci ze swojej emerytury, którą statystycznie będzie pobierać przez około 25 lat od osiągnięcia wieku emerytalnego.

Zobacz również: Rząd nie zwolni emerytów z podatków. "Byłoby to naruszenie zasad"

WP

Dziennik zaznacza, że rozwiązaniem mogłaby być pensja pierwszej damy. Taki pomysł miał PiS zaraz na początku kadencji – przypomina ”SE”. Miała ona wynosić około 13 tys. zł miesięcznie. Projekt jednak trafił do niszczarki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Finanse
WP
WP