Trwa ładowanie...

PiS: To Ewa Kopacz obiecała pomóc frankowiczom

PiS wzywa Ewę Kopacz, aby pomogła frankowiczom. W trakcie kampanii samorządowej pani premier zadeklarowała wsparcie dla zadłużonych - przypomina Jadwiga Wiśniewska, posłanka Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego. Jej zdaniem, już najwyższa pora, aby z tej obietnicy się wywiązała.

Share
PiS: To Ewa Kopacz obiecała pomóc frankowiczom
Źródło: Fotolia
d1d95iw

Posłanka zwraca uwagę, że dziś w Polsce obywatel ma dużo mniejsze prawa niż bank i trzeba coś z tym zrobić.

- Proszę przestać grzebać w systemie bankowym - odpowiada Jadwidze Wiśniewskiej Mariusz Kierwiński, poseł Platformy Obywatelskiej. - Kiedy politycy próbują dawać recepty bankowcom to nie oznacza nic dobrego - przekonuje.

- Umowy w sprawie kredytów to porozumienia między ludźmi i bankami. To te strony muszą się dogadać - mówi Mariusz Kierwiński. Za właściwą uważa sugestię Związku Banków Polskich o wakacjach dla kredytobiorców i niższych spreadach.

d1d95iw

PiS przedstawiło propozycję zgodnie, z którą osoby zadłużone we frankach szwajcarskich mogłyby spłacać kredyt po kursie sprzed uwolnienia szwajcarskiej waluty.

Platforma Obywatelska radzi czekać, żeby zobaczyć jak w przyszłości będzie wyglądał kurs franka. - Europejski Bank Centralny dał na Stary Kontynent dodatkowe pieniądze. Także sytuacja po wyborach w Grecji może pomóc. Wtedy okaże się, że wsparcie rządu nie będzie potrzebne - uważa Mariusz Kierwiński.

d1d95iw

Podziel się opinią

Share
d1d95iw
d1d95iw