Trwa ładowanie...

PiS: To Ewa Kopacz obiecała pomóc frankowiczom

PiS wzywa Ewę Kopacz, aby pomogła frankowiczom. W trakcie kampanii samorządowej pani premier zadeklarowała wsparcie dla zadłużonych - przypomina Jadwiga Wiśniewska, posłanka Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego. Jej zdaniem, już najwyższa pora, aby z tej obietnicy się wywiązała.

PiS: To Ewa Kopacz obiecała pomóc frankowiczomŹródło: Fotolia
d2k4hfr
d2k4hfr

Posłanka zwraca uwagę, że dziś w Polsce obywatel ma dużo mniejsze prawa niż bank i trzeba coś z tym zrobić.

- Proszę przestać grzebać w systemie bankowym - odpowiada Jadwidze Wiśniewskiej Mariusz Kierwiński, poseł Platformy Obywatelskiej. - Kiedy politycy próbują dawać recepty bankowcom to nie oznacza nic dobrego - przekonuje.

- Umowy w sprawie kredytów to porozumienia między ludźmi i bankami. To te strony muszą się dogadać - mówi Mariusz Kierwiński. Za właściwą uważa sugestię Związku Banków Polskich o wakacjach dla kredytobiorców i niższych spreadach.

PiS przedstawiło propozycję zgodnie, z którą osoby zadłużone we frankach szwajcarskich mogłyby spłacać kredyt po kursie sprzed uwolnienia szwajcarskiej waluty.

Platforma Obywatelska radzi czekać, żeby zobaczyć jak w przyszłości będzie wyglądał kurs franka. - Europejski Bank Centralny dał na Stary Kontynent dodatkowe pieniądze. Także sytuacja po wyborach w Grecji może pomóc. Wtedy okaże się, że wsparcie rządu nie będzie potrzebne - uważa Mariusz Kierwiński.

d2k4hfr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2k4hfr