Trwa ładowanie...
dw00w1w

PiS złoży poprawkę ws. kwoty wolnej od podatku (krótka)

Poprawkę zakładającą, że kwota wolna od podatku zostanie podniesiona do 6,6 tys. zł dla najmniej zarabiających, złożą senatorowie PiS w trakcie prac nad ustawą o podatku dochodowym -zapowiedział w poniedziałek przewodniczący senackiej komisji budżetu i finansów Grzegorz Bierecki.
Share
dw00w1w

Jak powiedział Bierecki na briefingu przed posiedzeniem Senatu, ta kwota "odpowiada dwunastokrotności wartości określonej jako minimum egzystencjalne". "To doprowadzi do tego, że faktycznie podatnicy zastosują kwotę zmniejszającą podatek w wysokości 1188 zł. Podatnicy uzyskujący dochody roczne, podstawa odliczenia podatku pomiędzy 6,600 zł do 11 tys. zł, będą mogli odliczyć degresywnie zmniejszający się podatek mieszczący się między kwotą 1180 zł a kwotą 566 zł" - powiedział Bierecki.

Poinformował, że w przypadku zakresu pomiędzy 11 tys. a 85 tys. zł podatnicy będą mogli korzystać z dotychczasowej kwoty zmniejszającej podatek.

Bierecki powiedział też, że poprawka PiS zakłada, że zarabiający powyżej 12 tys. miesięcznie nie będą korzystać z kwoty wolnej od podatku. Pytany o koszty, senator PiS odpowiedział, że zmiana ma kosztować budżet państwa ok. miliarda zł.

dw00w1w

Podziel się opinią

Share
dw00w1w
dw00w1w