Trwa ładowanie...
d46o7it
d46o7it
finanse

PKB w następnych kwartałach pozostanie nieznacznie dodatni - MG

29.5.Warszawa (PAP) - Ministerstwo Gospodarki oczekuje, że w kolejnych kwartałach dynamika wzrostu gospodarczego w Polsce pozostanie nieznacznie dodatnia - napisał resort w...
Share
d46o7it

29.5.Warszawa (PAP) - Ministerstwo Gospodarki oczekuje, że w kolejnych kwartałach dynamika wzrostu gospodarczego w Polsce pozostanie nieznacznie dodatnia - napisał resort w komunikacie.

W piątek Główny Urząd Statystyczny podał, że Produkt Krajowy Brutto (PKB) wzrósł w I kwartale 2009 roku o 0,8 proc.

"Wynik ten świadczy o silnej odporności Polski na skutki światowego kryzysu i jest zbliżony do prognoz analityków Ministerstwa Gospodarki" - napisano w przesłanym w piątek PAP komunikacie.

d46o7it

"Eksperci MG podkreślają, że dynamika wzrostu gospodarczego Polski nadal pozostaje jedną z najwyższych w Europie. Ich zdaniem, najbliższa perspektywa rozwoju gospodarczego w Polsce będzie nadal silnie uzależniona od sytuacji zewnętrznej. Wpływ na naszą gospodarkę będzie miała zatem m.in. sytuacja na rynku kredytowym i powodzenie światowych działań antykryzysowych" - napisano.

"W pierwszym kwartale br. nadal rosły wydatki konsumpcyjne gospodarstw domowych, a także nakłady inwestycyjne przedsiębiorstw. Głównym czynnikiem wzrostu gospodarczego pozostał popyt krajowy, którego wkład w PKB wyniósł 0,9 pkt proc. Nieznacznie ujemny był za to wkład popytu zewnętrznego, (-0,1 pkt proc.)" - dodano. (PAP)

nik/ pam/

d46o7it

Podziel się opinią

Share
d46o7it
d46o7it