Trwa ładowanie...
dwk078r

PKM Duda chce na koniec roku pokazać dodatni wynik finansowy

28.08. Warszawa (PAP) - Polski Koncern Mięsny Duda oczekuje, że w całym 2012 roku grupa zaraportuje dodatni wynik finansowy na poziomie netto - poinformował dziennikarzy prezes...

Share
dwk078r

28.08. Warszawa (PAP) - Polski Koncern Mięsny Duda oczekuje, że w całym 2012 roku grupa zaraportuje dodatni wynik finansowy na poziomie netto - poinformował dziennikarzy prezes spółki Maciej Duda. Dodał, że III kwartał będzie zwyczajowo trudny dla firmy, głównie ze względu na zastój w handlu w okresie wakacyjnym.

"Chcemy na koniec roku pokazać skonsolidowany zysk netto. To jest nasz cel, podjęliśmy szereg działań, które mają nam w tym pomóc. Chcemy skoncentrować się na poprawie marży operacyjnej produkcji i zwiększeniu efektywności" - powiedział w rozmowie z dziennikarzami Duda.

Po I połowie 2012 r. PKM Duda zanotował ponad 1 mld zł przychodów wobec 748,8 mln zł rok wcześniej. Zysk z działalności operacyjnej grupy spadł rdr do 14,7 mln zł z 26,8 mln zł, a zysk netto skurczył się w tym czasie do 927 tys. z 14,4 mln zł. Po I kwartale skonsolidowana strata netto grupy wynosiła ok. 1,8 mln zł.

Pytany o perspektywy spółki na III kwartał, prezes odpowiedział: "rynek jest nadal trudny, a wakacje nie sprzyjają handlowi. Staramy się, żeby było jak najlepiej".

Członek zarządu spółki Dariusz Formela, dodał w rozmowie z PAP, że III kwartał jest dla spółki zwyczajowo najgorszy i na razie trudno ocenić, czy wyniki finansowe będą w tym okresie pozytywne, czy negatywne". (PAP)

jow/ ana/

dwk078r
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dwk078r
dwk078r