Trwa ładowanie...
d1rh6u2
20-10-2016 13:10

PKN Orlen bierze pod uwagę dalsze dostawy z Saudi Aramco

Warszawa, 20.10.2016 (ISBnews) - PKN Orlen jest zadowolony ze współpracy z Saudi Aramco i bierze pod uwagę podpisanie kolejnej umowy w przyszłości. Spółka rozmawia też na temat dostaw z Iranu i Iraku, poinformował wiceprezes Sławomir Jędrzejczyk.

d1rh6u2
d1rh6u2

"Jesteśmy zadowoleni ze współpracy [z Saudi Aramco]. Nie ma powodów, żeby ta współpraca nie była kontynuowana" - powiedział Jędrzejczyk dziennikarzom.

Zaznaczył jednak, że z informacją o ewentualnej umowie należy "poczekać na komunikat".

Obecnie ponad 10% ropy wykorzystywanej przez rafinerię w Płocku pochodzi z Saudi Aramco, w większości z kontraktu terminowego. Kontrakt z Rosneft zapewnia do 80% ropy, wyjaśnił wiceprezes.

"Nie mamy twardego wskaźnika, że chcemy mieć jakiś poziom dostaw spoza Rosji" - dodał wiceprezes.

d1rh6u2

Wcześniej podczas konferencji prasowej Jędrzejczyk powiedział, że PKN Orlen rozmawia także o innych źródłach dostaw ropy.

"Jesteśmy w kontakcie zarówno z Iranem, jak i z Irakiem, z tym, że te kontrakty spotowe nie zostały jeszcze zawarte, jeśli chodzi o Iran, ale przygotowujemy się do tego typu dostaw" - powiedział.

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie. Skonsolidowane przychody koncernu sięgnęły w 2015 roku 88,34 mld zł. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.

(ISBnews)

d1rh6u2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1rh6u2