Trwa ładowanie...
d30k3vz

PKN Orlen połączy w najbliższym czasie spółki Benzina i Unipetrol RPA

Warszawa, 18.11.2015 (ISBnews) - PKN Orlen w najbliższych tygodniach połączy spółki zależne Benzina i Unipetrol RPA, działające na rynku czeskim, podał koncern.
Share
d30k3vz

"Zaplanowane na najbliższe tygodnie połączenie spółki Benzina, lidera sprzedaży detalicznej paliw na rynku czeskim z Unipetrol RPA - wiodącym producentem wyrobów rafineryjnych i petrochemicznych w Czechach, to kolejny krok w trwającym od kilku lat procesie optymalizacji struktury aktywów Grupy Orlen w Czechach" - czytamy w komunikacie.

Połączenie ma na celu lepsze dostosowanie grupy Unipetrol do funkcjonowania na bardzo konkurencyjnym rynku czeskim i nowych wyzwań biznesowych. Orlen zakłada, że wykorzystanie efektów synergii pomiędzy konsolidowanymi podmiotami zwiększy efektywność ekonomiczną prowadzonych działań biznesowych i pozwoli na dalszą poprawę doskonałości operacyjnej grupy kapitałowej.

"Wkroczyliśmy w kolejny etap realizacji naszej strategii w obszarze optymalizacji struktury grupy kapitałowej. Skuteczność prowadzonych od kilku lat działań integracyjnych w Polsce i w Czechach znajduje potwierdzenie we wzroście wartości naszych aktywów. Jesteśmy przekonani, że ekonomia skali oraz kompatybilność części obszarów biznesowych stanowi klucz do wypracowania konkurencyjności kosztowej i sprostania wymogom stale zmieniającego się rynku, na którym sukcesywnie wzmacniamy swoją pozycję" - skomentował prezes Orlenu Jacek Krawiec, cytowany w komunikacie.

W wyniku przewidzianego połączenia, główną spółką w Czechach pozostanie Unipetrol RPA, podano także.

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie. Skonsolidowane przychody koncernu sięgnęły w 2014 roku 106,83 mld zł.

(ISBnews)

d30k3vz

Podziel się opinią

Share
d30k3vz
d30k3vz