Trwa ładowanie...
dhxpepu

PKN Orlen sprowadzi z Niemiec ok. 90 mln m3 gazu ziemnego w '12

01.12. Warszawa (PAP) - PKN Orlen sprowadzi w przyszłym roku od niemieckich dostawców RWE Supply & Trading oraz Entrade Grupa ok. 90 mln metrów sześciennych gazu ziemnego, co...
Share
dhxpepu

01.12. Warszawa (PAP) - PKN Orlen sprowadzi w przyszłym roku od niemieckich dostawców RWE Supply & Trading oraz Entrade Grupa ok. 90 mln metrów sześciennych gazu ziemnego, co stanowi 7-8 proc. rocznego zapotrzebowania koncernu. Odbiorcami będą zakład produkcyjny w Płocku oraz Anwil we Włocławku - poinformował PKN Orlen w komunikacie prasowym.

W komunikacie podano, że umowy z dostawcami zawarto na okres 12 miesięcy z możliwością ich przedłużenia.

Dodano, że możliwości sprowadzania gazu z kierunku zachodniego Grupa Orlen zyskała wraz z przyznaniem w ramach procedury Open Season, prowadzonej przez OGP Gaz-System, mocy przesyłowych przez interkonektor w Lasowie.

dhxpepu

PKN Orlen poinformował, że do tranzytu dostaw gazu ziemnego wykorzystane zostaną zarówno moce przyznane Grupie Orlen, w ilości 50 mln metrów sześciennych, jak i możliwości importowe drugiego z partnerów - Entrade - na poziomie 40 mln metrów sześciennych.

"Rozbudowa mocy przesyłowych w Lasowie na granicy polsko-niemieckiej stworzyła realną szansą na dywersyfikację dostaw błękitnego paliwa dla PKN Orlen. Pozyskane możliwości tranzytu pozwalają nam rozpocząć proces budowania relacji handlowych z nowymi dostawcami, co ma ogromne znaczenie, w świetle postępującej liberalizacji rynku gazu. To istotne również w kontekście naszych planów związanych z budową energetyki gazowej" - powiedział, cytowany w komunikacie, Jacek Krawiec, prezes PKN Orlen.

PKN Orlen planuje uruchomić w 2014 r. blok gazowy we Włocławku, którego zapotrzebowanie na paliwo wyniesie ok. 500 mln metrów sześciennych w skali roku.

W komunikacie poinformowano, że procedury poszukiwania potencjalnego dostawcy gazu ziemnego dla elektrowni zostały już rozpoczęte.(PAP)

jow/ osz/

dhxpepu

Podziel się opinią

Share
dhxpepu
dhxpepu