Trwa ładowanie...
d25s5ok
24-11-2015 12:35

PKO BP dopłaci do BFG ok. 350 mln zł w zw. z upadłością SBRzR w Wołominie

Warszawa, 24.11.2015 (ISBnews) - PKO Bank Polski będzie zobowiązany do wniesienia do Bankowego Funduszu Gwarancyjnego (BFG) obowiązkowej wpłaty wysokości ok. 350 mln zł przeznaczonej na wypłatę środków gwarantowanych z tytułu depozytów zgromadzonych w Spółdzielczym Banku Rzemiosła i Rolnictwa w Wołominie, podał PKO BP. O rzeczywistej kwocie wpłaty oraz jej wpływie na zysk netto banku za IV kwartał br. PKO BP poinformuje oddzielnym raportem.

d25s5ok

"Zarząd PKO Banku Polskiego niniejszym informuje, iż w dniu 23 listopada 2015 r. otrzymał od BFG informację, zgodnie z którą bank zobowiązany będzie wnieść zgodnie z art. 26a ust. 2 ustawy o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym obowiązkową wpłatę przeznaczoną na wypłatę środków gwarantowanych z tytułu depozytów zgromadzonych w Spółdzielczym Banku Rzemiosła i Rolnictwa w Wołominie" - czytamy w komunikacie.

Według szacunków BFG kwota wpłaty będzie wynosić ok. 37% funduszy ochrony środków gwarantowanych utworzonego na 2015 rok.
"W przypadku banku szacuje się, iż będzie to kwota ok. 350 mln zł" - czytamy także.

Bank podał, że powyższa wpłata będzie miała wpływ na zysk netto banku za IV kwartał 2015 r. i będzie stanowić koszt uzyskania przychodu, a o faktycznej wysokości kwoty obowiązkowej wpłaty oraz terminie jej wniesienia bank zostanie powiadomiony przez BFG.

"O rzeczywistej kwocie wpłaty oraz jej wpływie na zysk netto banku za IV kwartał 2015 r., bank poinformuje oddzielnym raportem" - czytamy także.

d25s5ok

Wczoraj Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) poinformował, że zawiesiła z dniem 21 listopada 2015 r. działalność Spółdzielczego Banku Rzemiosła i Rolnictwa w Wołominie (SBRzR) oraz postanowiła wystąpić do Sądu Rejonowego dla Warszawy Pragi Północ z wnioskiem o ogłoszenie upadłości tego banku spółdzielczego.

Komisja złożyła 23 marca br. zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Postępowanie karne w sprawie SBRzR jest prowadzone przez Prokuraturę Apelacyjną w Warszawie.

PKO Bank Polski jest liderem polskiego sektora bankowego. Akcje banku od listopada 2004 r. notowane są na GPW. Aktywa razem banku wyniosły 248,7 mld zł na koniec 2014 r.

(ISBnews)

d25s5ok
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d25s5ok