Trwa ładowanie...
d4m6oof

PKO BP ostrzega przed oszustami. Przypomina, by nie klikać w podejrzane linki

Uwaga na fałszywe maile, które rzekomo mają służyć potwierdzaniu transakcji. Ktoś podszywa się pod PKO BP, by wykraść dane logowania do serwisu transakcyjnego i numerów kart płatniczych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Oszuści podszywają się pod różne firmy i wysyłają klientom smsy i maile. Sprawdzajmy, od kogo tak naprawdę pochodzi wiadomość
Oszuści podszywają się pod różne firmy i wysyłają klientom smsy i maile. Sprawdzajmy, od kogo tak naprawdę pochodzi wiadomość (Pixabay.com)
d4m6oof

Przestępcy rozsyłają fałszywe maile udające "Potwierdzenia transakcji". Treść maila nakłania do otwarcia załącznika, a jego uruchomienie instaluje złośliwe oprogramowanie – ostrzega na stronie internetowej największy polski bank.
PKO BP przypomina podstawowe zasady bezpieczeństwa, o których powinniśmy pamiętać za każdym razem, gdy przychodzi do nas sms od banku.

1. Zachowaj ostrożność i ograniczone zaufanie w stosunku do wiadomości od nieznanych nadawców, w których znajduje się prośba o podanie poufnych danych lub skorzystanie z linku – nie odpowiadaj na nie i nie ujawniaj swoich danych.
2. Logując się do serwisu internetowego banku, zawsze wprowadzaj adres strony ręcznie – nie korzystaj z linków!
3. Sprawdzaj poprawność adresu strony, widniejącego w przeglądarce internetowej.
4. Zanim potwierdzisz operację w serwisie iPKO kodem SMS przeczytaj uważnie treść otrzymanego SMS-a i upewnij się, że dotyczy on właściwej operacji. Zwróć uwagę na rodzaj dyspozycji, poprawność numeru rachunku odbiorcy, kwotę transakcji.

d4m6oof

PKO BP pros klientów, którzy dostali sms z podejrzanym linkiem, by pilnie skontaktowali się z infolinią pod numerem 800 302 302 lub +48 81 535 60 60.

Obejrzyj: Koronawirus w Polsce. "Wraca temat bezpieczeństwa lekowego"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4m6oof

Podziel się opinią

Share
d4m6oof
d4m6oof