Trwa ładowanie...
d1jy32m

PKP Cargo otrzyma do 100 mln euro kredytu z EBOR na refinansowanie nabycia AWT

Warszawa, 23.12.2015 (ISBnews) - PKP Cargo zawarło z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju (EBOR) umowę o udostępnienie kredytu inwestycyjnego do maksymalnej wysokości 100 mln euro, przeznaczonego na refinansowanie akwizycji AWT, podało PKP Cargo.

Share
d1jy32m

"Kredyt będzie dostępny do dnia 31 grudnia 2016 r. Kredyt może być uruchamiany w euro lub złotym, w zależności od wyboru kredytobiorcy. Kredytobiorca jest zobowiązany do spłaty kredytu w ratach półrocznych na warunkach określonych w umowie, przy czym całkowita spłata kredytu powinna nastąpić do dnia 25 września 2027 r." - czytamy w komunikacie.

Stopa oprocentowania mająca zastosowanie do każdego wykorzystania kredytu jest równa zmiennej stopie EURIBOR/WIBOR dla depozytów 6-miesięcznych powiększonej o marżę banku. Umowa przewiduje możliwość wcześniejszej spłaty kredytu bez konieczności uiszczenia przez kredytobiorcę dodatkowych opłat, podano również.

Pod koniec maja br. PKP Cargo nabyło 80% udziałów AWT w wyniku zawarcia umowy przenoszącej własność udziałów i zapłaty ceny w wysokości 103,2 mln euro (427,3 mln zł). Przejęcie zostało sfinansowane przy pomocy środków własnych.

d1jy32m

Pod koniec ubiegłego roku PKP Cargo podało, że podpisało umowę nabycia 80% udziałów w AWT - drugim co do wielkości kolejowym przewoźniku towarowym w Czechach, działającym w rejonie Europy Środkowej i Południowej.

PKP Cargo zadebiutowało w październiku 2013 r. na warszawskiej giełdzie. Spółka działa w segmentach: przewozów towarów, intermodalnych, spedycji, oraz napraw taboru, posiada własne zaplecze modernizacyjne i własne terminale przeładunkowe. Spółka jest przewoźnikiem nr 1 w Polsce (ok. 48% udziału w rynku według masy i ok. 57% według pracy przewozowej w 2014 r.) oraz drugim przewoźnikiem w Unii Europejskiej.

(ISBnews)

d1jy32m

Podziel się opinią

Share
d1jy32m
d1jy32m