Trwa ładowanie...
d1diwk4

PKP wybrała firmę, która wyremontuje stołeczny Dworzec Centralny

Firma PORR Polska zmodernizuje warszawski Dworzec Centralny - poinformował w poniedziałek rzecznik PKP S.A. Michał Wrzosek. Remont będzie kosztował ok. 47 mln zł. Prace mają się zakończyć na przełomie lat 2011 i 2012.
Share
PKP wybrała firmę, która wyremontuje stołeczny Dworzec Centralny
Źródło: PKP SA
d1diwk4

PKP S.A. w najbliższych dniach ma podpisać umowę z wykonawcą prac. Zgodnie z harmonogramem, modernizacja ma się rozpocząć w czerwcu tego roku. Inwestycja jest finansowana ze środków własnych PKP S.A.

Dworzec Centralny przed mistrzostwami Europy w piłce nożnej ma być jedynie wyremontowany, bez zasadniczej przebudowy. Inwestycja obejmie elewację hali głównej, jej zewnętrzne pasaże na parterze. Budynek, podziemia i perony mają być gruntownie wyczyszczone. PKP S.A. chce, by na dworcu pojawił się nowy system informacji dla pasażerów, nowe biletomaty, punkty informacyjne.

Podczas prac obiekt będzie czynny dla pasażerów. Jednak okresowo poszczególne części dworca będą wyłączane z ruchu.

d1diwk4

PORR Polska jest spółką córką austriackiej firmy Porr AG, drugiej co do wielkości firmy budowlanej w Austrii, która działa od 1869. Firma obecna jest nie tylko na rynku austriackim, ale działa również na terenie kilku krajów europejskich. Firma PORR Polska zrealizowała między innymi takie inwestycje w Warszawie jak: Grzybowska Park czy siedzibę Telekomunikacji Polskiej S.A.

W najbliższych dniach PKP S.A. wybierze także wykonawcę modernizacji dworca Warszawa Wschodnia.

d1diwk4

Podziel się opinią

Share
d1diwk4
d1diwk4