Trwa ładowanie...
dh7kpio

Płatność kartą w urzędzie będzie łatwiejsza

Polacy zaczną płacić kartą w urzędach? Temu ma służyć akcja promocyjna Krajowej Izby Rozliczeniowej. Na razie jednak taką możliwość oferuje zaledwie co dziesiąty urząd w Polsce.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Płatność kartą w urzędzie będzie łatwiejsza
(East News, Fot: DAREK REDOS/REPORTER)
dh7kpio

KIR rozpoczyna promocję płatności bezgotówkowych w urzędach. Dzięki nim klienci instytucji państwowych mogliby płacić w nich kartami lub telefonem.

Jak informuje wiceprezes Izby Dariusz Marcjasz program zaczął się w kwietniu. W tym czasie do programu upowszechniania płatności bezgotówkowych w urzędach zgłosiło się 271 podmiotów. W programie działają 173 urzędy. Dzięki terminalom będzie można bezgotówkowo zapłacić na przykład za dowód rejestracyjny.

Jeszcze przed wakacjami przedstawiciele Krajowej Izby Rozliczeniowej chcą odwiedzić 8 województw. W czwartek odbędzie się spotkanie z urzędnikami z wielkopolskimi urzędnikami w Poznaniu. Do końca miesiąca eksperci Izby chcą odwiedzić także Śląsk i Katowice. Zaplanowali też spotkania w mniejszych miejscowościach.

dh7kpio

Z analiz ekspertów wynika, że akceptacja dla takiego sposobu opłat w urzędach jest taka sama w wielkich miastach czy małych miasteczkach. Program upowszechniania płatności bezgotówkowych w urzędach realizowany jest wspólnie z Ministerstwem Rozwoju.

- Rozwój transakcji bezgotówkowych jest najlepszą drogą do ograniczenia szarej strefy -podkreśłał w czewrwcu 2016 roku wiceszef Ministerstwa Finansów Leszek Skiba. W pierwszym kwartale 2016 roku było ponad 30 mln kart płatniczych w Polsce.

dh7kpio

Podziel się opinią

Share
dh7kpio
dh7kpio