Trwa ładowanie...
d1rcozq

Plaza wygrała przetarg na wykup pożyczki na 20 mln euro z 58% dyskonta

Warszawa, 30.09.2015 (ISBnews) - Spółka zależna Plaza Centers N.V. wygrała przetarg na wykup pożyczki o wartości 20,4 mln euro dla czeskiego centrum handlowego Liberec Plaza za 8,5 mln euro, czyli z 58-proc. dyskontem, podała spółka. Plaza oczekuje wygenerowania na operacji ok. 12 mln euro w II półroczu 2015.

Share
d1rcozq

"Pojawiła się okazja do kupienia pożyczki Liberec Plaza z dyskontem, co pozwoliło przejąć pełną kontrolę nad aktywem. Wierzymy, że obecne poziomy wynajmu tego obiektu są zrównoważone i dają potencjał wzrostu. Spodziewamy się wygenerowania znaczącego zysku na zakupie tej pożyczki, co wpisuje się w strategię redukcji długu i obniżania poziomu ryzyka" - powiedział CFO Plaza Centers N.V. Roy Linden, cytowany w komunikacie.

Liberec Plaza to centrum handlowe o powierzchni 17 tys. m2 w Republice Czeskiej. Otwarte w 2009 roku oferuje 75 punktów handlowych i część biurową. Plaza oczekuje, że w 2015 wygeneruje ok. 850 tys. euro przychodów operacyjnych netto, podano również.

"Zamknięcie transakcji jest uwarunkowane zgodą Węgierskiego Banku Narodowego (jeden z banków - pożyczkodawców jest węgierski). Jej wydanie spodziewane jest do końca października" - czytamy dalej.

Grupa Plaza Centers jest deweloperem centrów handlowo-rozrywkowych, działającym na obszarze rynków wschodzących. Plaza Centers jest spółką pośrednio zależną od Elbit Imaging Ltd., izraelskiej spółki publicznej, notowanej w Tel Awiwie i na Nasdaq. Plaza Centers jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 roku.

(ISBnews)

d1rcozq

Podziel się opinią

Share
d1rcozq
d1rcozq